V Ljubljani bo Zimmer gostoval v okviru turneje Hans Zimmer Live, na kateri z lastnim ansamblom ter orkestrom in zborom do konca aprila potuje po Evropi.
Kot so zapisali organizatorji koncerta, se je Hans Zimmer Live zapisal med najbolj inovativne in scensko prepričljive koncertne formate v zadnjih letih, z več kot stotimi izvedbami v največjih svetovnih arenah, ki so pritegnile več kot milijon obiskovalcev.
S številčno ekipo se je na prvo obsežno koncertno dvoransko produkcijo po začetku pandemije pripravljal 15 mesecev, v njej pa izvaja svoje največje uspešnice v novih aranžmajih in tudi novosti skupaj z devetnajstčlanskim ansamblom in orkestrom, ki vključuje 300 različnih instrumentov.
Zimmer je zvočno podpisal več kot 150 filmov, med njimi tudi filme Bolje ne bo nikoli, Rain Man, Temni vitez, Izvor, Sestreljeni črni jastreb, Vdove, Thelma in Louise in tri dele Piratov s Karibov. Ustvaril je tudi glasbo za najnovejšo animirano različico filma Levji kralj iz leta 2019, med njegovimi zadnjimi projekti pa so Čudežna ženska 1984, Dune: Peščeni planet, najnovejši film z Jamesom Bondom Ni časa za smrt ter filma Spuži Kvadratnik: Spužva na begu in Top Gun: Maverick, ki bo premiero doživel na letošnjem canskem festivalu.
Drugega oskarja sprejel v kopalni halji
Za Levjega kralja in Dune: Peščeni planet je dobil oskarja za najboljšo izvirno glasbo, nagrajen pa je bil tudi z dvema zlatima globusoma, štirimi grammyji, ameriško glasbeno nagrado in gledališko nagrado tony.
27. marca se ravno zaradi koncertne turneje ni mogel udeležiti podelitve oskarjev, kjer je – po vseh pričakovanjih – dobil svoj drugi zlati kipec.
Dune je bilo po Iztrebljevalcu 2049 Zimmerjevo drugo sodelovanje z Denisom Villeneuvom in izpolnitev življenjskih sanj: roman Franka Herberta je menda prebral pri 18 letih in si že takrat v mislih predstavljal zvoke planeta Arrakis. Svojega oskarja je sprejel v hotelski sobi v Amsterdamu, in to v kopalni halji.
Podpora Ukrajini
Ko je Zimmer 23. marca nastopil v slavni Areni O2 v Londonu, je na oder povabil deset glasbenikov iz Opernega orkestra Odese, ki so domovino zapustili zaradi ruske invazije. Z njimi je izvedel glasbo iz filma Čudežna ženska 1984, na velikem platnu v ozadju pa so se ob tem vrstile podobe ukrajinskih vojakinj.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje