Morda nekoliko presenetljivo, ali pa tudi ne, so nagrado za najboljšo skupino odnesli Oasis, ki so premagali Muse, Coldplay, U2 in Red Hot Chilli Peppers. Starejšemu izmed bratov Gallagher, Noelu, so v roko potisnili tudi nagrado Q za klasičnega pisca pesmi.
Arktične opice dobile dva izmed štirihArctic Monkeys, ki so bili nominirani v štirih kategorijah, domov niso odšli praznih rok. Dobili so nagrado Q za najboljši album, njihov prvenec Whatever People Say I Am That's What I'm Not se še vedno odlično prodaja, imel pa je tudi najhitrejšo prodajo v zgodovini debitantskih albumov, in nagrado Q po "izboru ljudstva" (People's Choice Award).
"Trajnica" U2 ne pozebe
Irski rockerji U2 so dobili posebno cenjeno nagrado, ker je zanje, odkar revija Q podeljuje nagrade, glasovalo največ bralcev. Paul Rees, urednik Q-ja, je dejal, da so U2 in Oasis neke vrste trajnice - ti glasbeniki so pri bralcih priljubljeni ves čas. Kitarist U2, The Edge, pa je bil nagrajen z nagrado za inovacijo v zvoku.
Najboljša debitantka je postala Corinne Bailey Rae, duet Gnarls Barkley pa si je z uspešnico Crazy priplesal nagrado za najboljšo pesem. The Killers so za pesem When You Were Young posneli najboljši videospot, ki ga je režiral Tim Burton. Skupina Muse je dobila nagrado za najboljši nastop v živo.
Manic Street Preachers se ne potolažijo
Valižani The Manic Street Preachers so prišli po nagrado za posebne zasluge, ki so jo posvetili pokojnemu menedžerju Philipu Hallu in članu skupine Richeyju Edwardsu, ki je skrivnostno izginil leta 1995. Pevec "Manicov" James Dean Bradfield je razložil: "Vsa priznanja, ki jih dobimo, so grenko-sladka. Dva človeka sta nepopravljivo opraskala naša srca."
Legende še ne bodo odnehale
Na podelitvi niso pozabili niti na glasbene veterane. Nagrado za življenjsko delo je Petru Gabrielu izročil Moby. The Who so prejeli nagrado za glasbene legende, Smokey Robinson pa je bil prepoznan kot tisti, ki si je zaslužil priznanje za izjemen prispevek h glasbi. Pete Townshend iz skupine The Who je poudaril, da nagrada za legende seveda ne pomeni, da so The Who preteklost. "Čudovito je, res krasno, ampak z nami še ni konec," je dejal.
Arctic Monkeys proti Take That
Podelitve nagrad, ki jih podeljujejo bralci revije Q, so znane tudi po škandaloznih zahvalnih govorih, v katerih ne manjka niti kletvic in sočnih obtožb. Letos je za manjši škandale poskrbel član Arctic Monkeys, ki je kritiziral odločitev revije Q, da nagrado za največjega vzornika (Idol Award) podeli štirim povratnikom iz skupine Take That: "V čem je smisel pretvarjanja, da je nekdo dober, če v resnici ni?" No, Jason Orange, član zasedbe, nad katero Arctic Monkeys vihajo nos, je povedal: "Dobivali smo ogromno nagrad smash hits, zdaj se nam zdi lepo, da nas je opazila tudi tako spoštovana in priznana revija, kot je Q. Pa ne da smash hits ni priznana revija."
Boy George tokrat brez metle
V soju luči se je nekaj tednov po "smetarski izkušnji" v New Yorku dobro znašel Boy George, ki je dobil nagrado za uspešnico, ki se je zapisala med klasike - Karma Chameleon, ki jo je leta 1984 odpel v skupini Culture Club.
Podelitve nagrad Q v razkošnem londonskem hotelu Grosvenor House so se udeležili skoraj vsi nominiranci, med drugim Kasabian, The Who, Paul Weller, Oasis, Corinne Bailey Rae, Sugababes, Orson, Manic Street Preachers, Peter Gabriel, Embrace, Primal Scream, The Killers, Take That, Muse, Keane, Jay Kay, Razorlight, A-ha, Gnarls Barkley in Girls Aloud.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje