V muzeju poudarjajo, da pogoje za vključitev v zbirko izpolnjujejo vsi izvajalci, ki so debitantski album izdali pred 25 ali več leti, se namreč še vedno 'pretvarjajo', da skupina Kiss ne obstaja. Skupina z enim najbolj teatralnih nastopov v svetu glasbe je svoj prvi album izdala že davnega leta 1974 in bi tako lahko že leta 1999 postala del zbirke, ki predstavlja največja imena rock glasbe. V Ohiu pa očitno menijo, da skupina (še) ni pokazala dovolj, da bi si zaslužila mesto med največjimi.
''Radi imamo The Kiss. Demonstracija je dokaz, da so del rock scene in da nekaj veljajo. Ti oboževalci so tako strastni, da so prišli in se zavzeli za svojo skupino.''Primerjava z izbranci
Če pogledamo seznam zadnjih novih članov muzeja (Sex Pistols, Lynrd Skynrd, Blondie, Black Sabbath, Miles Davis in Herb Alpert & Jerry Moss), lahko zagovarjamo obe strani: tisto, ki skupini Kiss še ni namenila mesta v muzeju, in tisti, ki se s takšnim postopanjem mož, ki so veliko pripomogli k izjmeni priljubljenost popmetala v osemdesetih, ne strinjajo. Drži, da so se v dvorano slavnih rockerjev prebili Sex Pistols in Blondie, katerih člani štejejo nekaj manj jeseni od članov skupine Kiss, a obenem je morala celo tako velika osebnost, kot je džezist Miles Davis, na vstop v muzej čakati zares dolgo.
Glasba ali videz?
Skupina Kiss 'ima še en problem'. To je poudarjanje ekscentričnega videza, ki je skupini prinesel številne oboževalce, ki sicer nikakor ne bi 'padli na to glasbo'. Koreografija, zgrajena na temeljih nastopa Alica Cooperja ter glam rockerjev in protopunkerjev New York Dolls, je bila tako privlačna, da so bili številni mladi pripravljeni skupini odpustiti tudi izrazito komercialen pristop h glasbi. Tega niso nikoli skrivali tudi člani skupine, ki posebej v osemdesetih iz kritikov niso izvabljali nič kaj dobrih komentarjev, so pa vseeno veljali za eno največjih stadionskih skupin.
Ne glede na to, kakšno mnenje ima kdo o glasbi skupine Kiss, pa je treba priznati, da je zasedba, ki je leta 1973 nastala v New Yorku, vplivala na delo številnih skupin, ki so nastale v osemdesetih ali celo v devetdesetih in kot taka bo verjetno prej ali slej zagotovo prišla tudi v skupino tistih, ki jim je bilo odmerjeno mesto v muzeju Rock And Roll Hall of Fame.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje