Obiskovalci si lahko do 14. 1. v Cite de la Musique ogledajo glasbila, ki so pripadala Jimiju Hendrixu, Johnu Lennonu, kitaristu skupine Led Zeppelin Jimmyju Pageu in Davidu Gilmouru iz Pink Floydov, presenetljivo pa je mogoče videti tudi povsem nedotaknjeno kitaro Peta Townshenda, kitarista, ki je iz razbijanja kitar na odru razvil pravo umetnost.
Razstava prinaša tudi glasbila, za katera bi pravi rockerski poznavalci lahko celo trdili, da ne pripadajo tistim lastnikom, ki so navedeni ob njih, saj na primer kitara Jimija Hendrixa ne kaže nobenih znakov ognja, čeprav je bil kitarist znan po tem, da je rad okrog kitare opletal z vžigalniki in zažigal svoja glasbila.
Tudi za ljubitelje nerockerskih ritmov
Na svoj račun pa bodo prišli ne le tisti, ki se razvnamejo ob trdih rockerskih ritmih, ampak se bo srce raznežilo tudi tistim, ki so jim ljubši nežnejši zvoki akustične kitare, samba, blues in flamenko - na ogled so namreč tudi glasbila, s katerimi se izvaja tovrstna glasba.
Ob glasbilih pa razstava ponuja tudi zvoke, ki jih je s kitarami mogoče proizvajati, in to od rockerskih ritmov do sambe. Obiskovalci lahko podoživijo flamenko mojstra Paca de Lucie, kako se je ob The Star Spangled Banner razvnel Hendrix, kako se je na kitari izživljal Townshend, kako zveni blues v izvedbi Johna Leeja Hookerja, kakšna naj bi bila samba, če jo izvaja Baden Powell in kako zveni klasična glasba, če kitaro v roke vzame Andres Segovia.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje