Bruce Springsteen je znan levičar, ki si upa povedati, kaj si misli o politiki svoje domovine. Foto: EPA
Bruce Springsteen je znan levičar, ki si upa povedati, kaj si misli o politiki svoje domovine. Foto: EPA
Bruce Springsteen
Bruce Springsteen in Seeger Sessions Band so bili skupaj na odru tudi na džez festivalu v New Orleansu. Foto: EPA

Springsteen in njegova 18-članska spremljevalna "ekipa", Seeger Sessions Band, so že z We Shall Overcome, "himno borcev za človekove pravice", in Bring Them Home, protivojno pesmijo, ki je bila napisana med vietnamsko vojno, Američanom in ameriškim politikom sporočili, kaj si mislijo o trenutni politiki ZDA.

"prav veliko ljudi zaradi tega ne bo začelo drugače razmišljati," so bili dvomeči.

A Bruce si očitno lahko privošči tako "močne" politične izjave, ki bi marsikaterega drugega glasbenika pokopale. Odkar je leta 2002 izdal album The Rising, ki je bil na neki način posvečen dogajajnju v času po 11. septembru 2001, Springsteen svoje politično prepričanje še glasneje izraža. V predvolilnem obdobju leta 2004 je igral na demokratskih shodih v podporo Johnu Kerryju.

Od rocka do ljudske glasbe
Springsteen je sicer množico v severovzhodni zvezni državi, od koder nenazadnje prihaja tudi demokratska rodbina Kennedyjev, navdušil predvsem s svojimi priredbami folk pesmi. Ravno folk je očitno tista glasba, ki je Brucea prepričala, da se je nekoliko odmaknil od rock'n'rolla. Na albumu We Shall Overcome: The Seeger Sessions, ki je izšel aprila, so tudi priredbe ljudskih pesmi, ki jih je prepeval že ljudski pevec Pete Seeger.