Toda prezgodaj je še za veselje: Hendrixa boste zaman čakali pred radijskimi sprejemniki: notni zapis skladbe, ki je nastal pred 40 leti, bodo oktobra v New Yorku prodali na dražbi. Pesem Station Break naj bi nastala še v prvi polovici kratke Hendrixove kariere, najverjetneje leta 1966 v New Yorku; ni pa čisto jasno, zakaj ni izšla s preostalimi pesmimi iz tistega obdobja.
Zakaj je Station Break ostala v arhivu?
V istem zamahu je Hendrix namreč napisal in posnel skladbe Kato's Special, Flying On Instruments in No Such Animal, ki vse dokazujejo, da je bil legendarni kitarist na vrhuncu ustvarjalnosti. Station Break je napisal z Jerryjem Simonom, predsednikom založbe R.S.V.P. Music, s katerim je istega leta podpisal tudi snemalno pogodbo. Pesem je toliko let pozneje po naključju našla prav Simonova vdova, ki je pospravljala pokojnikove omare. Kdor koli bo pesem na dražbi 28. oktobra odkupil, bo dobil pravice za vnovično isnemanje ali digitalno prenovo že posnete skladbe.
Hendrix bo, če bo šlo vse po načrtih, kmalu postal tudi del filmske zgodovine; njegovo zgodbo naj bi na veliko platno prelil Lee Daniels, za naslovno vlogo pa naj bi se potegoval celo Lenny Kravitz.
Resnično rokenrol življenje
Hendrixovo življenje je bilo tako slikovito, da je čudno, da do zdaj o njem niso posneli še nobenega visokoproračunskega filma. Glasbenik je leta 1970 sicer umrl v postelji – to pa zato, ker se je zadušil z lastnim bruhanjem, posledico “koktajla” alkohola in tablet, ki ga je zaužil večer predtem. Le štiri leta predtem, pri rosnih 23 letih, je prišel iz ZDA v London in v tem času nastopil na neverjetnih 530 koncertih. Zaslovel je po nasilju, s katerim se je na odru znašal nad kitarami: ostanke znamenite kitare Fender, ki jo je zažgal, so pred tremi leti celo razstavljali v Parizu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje