Kot je sporočil predstavnik Fundacije Boba Marleyja, je pisec skladb, ki je zaradi sladkorne bolezni izgubil obe nogi, za posledicami bolezni umrl v bolnišnici. Ena največjih reggae balad je izšla leta 1974 na plošči Natty Dread, navdih zanjo pa je avtor našel v Trenchtownu, kingstonskem getu, kjer sta oba prijatelja živela.
Nekateri trdijo, da je Marley celotno skladbo napisal sam, a je Fordu dal zasluge, da bi s tem zagotovil obstoj njegove kuhinje za brezdomce. Sicer pa naj bi bil Ford tudi avtor treh skladb na Marleyjevem albumu Rastaman Vibration iz leta 1976.
No Woman, No Cry med 500 najboljših
Skladba No Woman, No Cry je večini najbrž najbolje poznana v različici, ki jo najdemo na albumu Live! iz leta 1975, saj je bila prav ta izdana tudi na kompilaciji največjih uspešnic z naslovom Legend. V vseh teh letih je doživela celo vrsto predelav. Med drugim so jo tako ali drugače obdelali Wyclef Jean, NOFX, Joan Baez, Xavier Rudd,The Fugees, Pearl Jam, Faith Hill in Tim McGraw, Sean Kingston in številni drugi. No Woman, No Cry se je v različici, ki so jo posneli Marley & the Wailers, znašla na 37. mestu lestvice 500 največjih skladb vseh časov revije Rolling Stone.
Bob Marley, ki je zaradi raka umrl leta 1981, star 36 let, sodi še danes med najbolj znane in vplivne izvajalce reggae glasbe. Pripisujejo mu tudi izjemno vlogo pri širjenju jamajške glasbe med širše svetovno občinstvo.
M. K.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje