Poleg Jacksona, ki bo nagrado dobil posthumno, bodo častnega grammyja na podelitvi 30. januarja prejeli še Leonard Cohen, Bobby Darin, David 'Honeyboy' Edwards, Loretta Lynn, Clark Terry in André Previn. Ob imenovanju nagrajencev je predsednik ameriške diskografske akademije (US Recording Academy), torej ustanove, ki podeljuje grammyje, Neil Portnow, povedal: "Letošnji nagrajenci predstavljajo skupino uglednih in med seboj zelo različnih in vplivnih avtorjev, ki so prispevali nekaj najbolj odličnih in najbolj vplivnih posnetkov vseh časov. /.../ Njihovi izjemni dosežki in strat do svojega dela, ki so jo kazali, tvorijo brezčasno pomembno dediščino, ki je prav gotovo vplivala že na mnogo generacij in ki bo to vlogo imela tudi za prihodnje generacije. Čast in privilegij je, da smeš sodelovati pri prepoznavanju tako nadarjenih posameznikov, ki so že imeli in bodo tudi vnaprej imeli velik vpliv tako v naši kulturi kot tudi v glasbeni industriji."
Plesni koraki, izviren zvok in prepoznaven glasNagrajence bomo znova srečali konec januarja, tokrat pa se omejimo le na Michaela Jacksona, ki bo nagrade prejel posthumno. Michaelu Jacksonu grammyji seveda niso bili neznani. V svoji več kot štiridesetletni karieri je namreč na grammyjevskem podiju stal kar 13-krat in, kot so zapisali v obrazložitvi izbora letošnjih lavreatov, je bil Michael Jackson dobitnik mnogo nagrad; med drugim so ga celo dvakrat sprejeli v hišo slavnih in mu na hollywoodskem pločniku slavnih vtisnili zvezdo. Poleg tega je kar 17 Jacksonovih skladb 'prilezlo' do prvega mesta lestvice ameriških singlov. Kot povzetek Jacksonove izjemnosti pa so zapisali: "Jacksonovi neverjetni plesni koraki, izviren zvok in prepoznaven glas so navdihovali mnogo umetnikov in rušili rasne, kulturne in generacijske meje."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje