Nagrajeno je bilo za 60 let gibanja Bralna značka in neprekinjeno izvajanje inovativnih dejavnosti za spodbujanje bralne kulture.

Petra Potočnik na konferenci v Dublinu s prispevkom Spletno okolje Bralne značke – novi trendi in smernice. Foto: Društvo Bralna značka Slovenije / Facebook
Petra Potočnik na konferenci v Dublinu s prispevkom Spletno okolje Bralne značke – novi trendi in smernice. Foto: Društvo Bralna značka Slovenije / Facebook

Nagrado, ki so jo podelili 5. julija, je v imenu društva prevzela generalna sekretarka Manca Perko, so sporočili iz društva.

Kot so zapisali, je "namenjena vsem, ki so 60 let gradili Bralno značko: sedanjemu in preteklim programskim odborom, mentorjem branja, sodelavcem, prijateljem in podpornikom – njihovi vztrajnosti, predanosti in trdemu delu, predvsem pa njihovi ljubezni do bralcev, branja, literature".

Sorodna novica Sklep slavij ob 60-letnici Bralne značke, ki je še zmeraj "vznesena, radovedna in živahna"

Nagrado za inovativno prakso s področja promocije bralne kulture bienalno podeljuje združenje FELA (Federation of European Literacy Associations). Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS je član združenja od leta 2020.

60 let negovanja bralne kulture
Bralna značka, na Prevaljah zasnovano gibanje, je svoje praznovanje 60-letnice sklenila maja v Cankarjevem domu. Branje za bralno značko se je od posrečenih začetkov razvilo v nacionalno gibanje, ki spodbuja prostovoljno prostočasno branje po željah bralcev vseh starosti, je ob jubileju povedala podpredsednica Društva Bralna značka Slovenije – ZPMS Tilka Jamnik.

Pobudnika branja za bralno značko sta bila profesor slovenskega jezika na prevaljski osnovni šoli Stanko Kotnik in koroški pisatelj Leopold Suhodolčan, tudi ravnatelj osnovne šole. Prvo značko, ki se je takrat imenovala Prežihova značka, so na Prevaljah podelili 22. maja 1961.