Nova izdaja založbe ZRC je kompendij življenjskih zgodb migrantk, uredila pa ga je Mirjam Milharčič Hladnik, ki je tudi podala zgoraj citirani opis knjige. Sicer je knjiga še veliko več kot le to, saj gre za predstavitev pogumnih žensk, ki so pogosto govorile več tujih jezikov in so se pogosto celo bolj samozavestno kot moški podale v svet, kjer so dosegle svobodo in emancipacijo, ki sta jim bili v domačem okolju pridržani.
Pisma migrantov - drugačen pogled na izkušnjo migrantstvaKnjiga je namenjena širokemu krogu bralcev, saj ima skoraj vsaka slovenska družina v svoji zgodovini kakšno migrantsko izkušnjo in prav zato je ta knjiga pravzaprav tudi knjiga o vseh nas. Poleg Slovenk, ki so se podale v tujino, so se v knjigi znašle tudi ženske, ki so se kot migrantke znašle v Sloveniji. Poleg Milharčič Hladnikove so zgodbe migrantskih žensk popisovali še Urška Strle, Jernej Mlekuž, Katja Skrlj, Sanja Cukut, Špela Kalčić in Marjan Drnovšek, ki tematike migrantstva niso obdelali strogo znanstveno, ampak so svoje prispevke oblikovali kot privlačne zgodbe. V tem oziru velja omeniti tudi pripombo Marjana Drnovška. Poudaril je pomen izseljenskih pisem, ki po njegovem mnenju migracije, ki jih sicer opisujemo kot množični fenomen, obogatijo z osebno noto.
Vloga medmrežja v izkušnji izseljenstva
Ob knjigi Krila migracij je izšla tudi nova številka revije Dve domovini. Podnaslovljena Razprave o izseljenstvu, številka dopolnjuje knjigo, glavni urednik revije Jure Gombač pa je o številki dejal, da vsebuje migrantsko tematiko, ki je "vedno aktualna, nekoliko krizna, široko odprta in kot takšna predstavlja ogledalo časa, v katerem živimo". Trije članki v reviji raziskujejo življenje in ustvarjanje Slovencev po svetu, trije pa obravnavajo svetovni splet kot novi medij ohranjanja narodne in kulturne dediščine med Slovenci po svetu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje