Na januarskih knjižnih čajankah so bile v središču knjige, ki bralce opominjajo na pomen medsebojnega razumevanja in sožitja.
Na knjižnih srečanjih so predstavili slikanico Jutte Langreuter Na pomoč!, knjigi Moja starša se ločujeta Elisabeth Schoeberl in Prividi sreče: Z drogo zasvojeno dekle Jane Frey ter priročnik Najboljši v razredu v štirih tednih Karin Kampwerth. Nekaj misli so namenili tudi knjigi predsednika Janeza Drnovška Bistvo sveta, ki spodbuja k pozitivnemu razmišljanju, in delu Učbenik življenja Martina Kojca. Čajanke bodo v dvorani Slovenske matice v Ljubljani in v knjigarnah MK v Mariboru, Novem mestu, Velenju, Zagorju, Žalcu, na Ravnah na Koroškem, v knjižnici v Domžalah in drugod.
Ko so v težavah otroci, najstniki in odrasli
Pri založbi Mladinska knjiga, ki knjižne čajanke pripravlja po vsej Sloveniji, so poudarili, da se knjige in priročniki, ki jih bodo januarja predstavili pod geslom Na pomoč!, navezujejo na teme medsebojne pomoči, samozaupanja in težav pri odraščanju. Gre za knjige, ki so lahko v pomoč otrokom, najstnikom in odraslim, ki za premagovanje vsakdanjih skrbi potrebujejo zavedanje in pozitivno razmišljanje, menijo pri založbi. Knjižne čajanke so redna mesečna srečanja ob knjigi, ki so namenjena zlasti predstavitvam mladinske književnosti starejšim bralcem, v želji, da bi ti bralno kulturo prenašali na otroke že v predšolskem in zgodnjem bralnem obdobju.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje