Srečanje pesnikov, prevajalcev poezije in kritikov, na katerem bodo do 8. julija 'na udaru' pesniške zbirke Pismo v steklenici Vena Tauferja, Pokrajine s senco Marjana Strojana, Jesensko listje Uroša Zupana, Bližine - Ujeti glas Andraža Poliča, Prostor zate Petra Semoliča, Hipodrom Miklavža Komelja, Koža Toneta Škrjanca, Vse ljubezni so nenavadne Josipa Ostija in Budnost Jureta Jakoba, bo letos potekalo v Rogaški Slatini. Eden glavnih dogodkov festivala bo sklepno dejanje, predstavitev slovenskih in hrvaških pesnikov z Arsenom Dedićem.
Prepir, vendar konstruktiven, ne zaželenČez leto se po Sloveniji zvrsti več literarnih srečanj, vendar pa organizatorji Prangerja zatrjujejo, da je njihov festival drugačen. Če ne drugega, se tukaj dobro kregajo, oziroma kot je rekel literarni kritik Igor Divjak, se na Prangerju pogosto konstruktivno prepirajo. Divjak tudi za letos upa, da se obeta kakšen nesporazum, da "bomo nesproščeni".
S svojim literarnim festivalom si Kulturno-umetniško društvo Pranger prizadeva "pesniško besedo izpostaviti na javnem prostoru (izpostaviti jo kritiki, prevajalski moči, literarno-teoretski analizi in presoji bralca)". Nekako v duhu vloge srednjeveškega prangerja, prostora, kjer so v javnosti zasmehovali spoštovanja nevredne ljudi. Vendar z eno razliko. Poezije na literarnem prangerju ne zasmehujejo, pač pa kritično vrednotijo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje