"Vedno bodo obstajali ljudje, ki neizmerno uživajo, ko komu drugemu pokvarijo veselje," je na svoji spletni strani zapisala britanska pisateljica. Sama seveda upa, da se bodo bralci "na zadnjo dogodivščino s Harryjem podali, ne da bi vedeli, v kaj se spuščajo." Sedmi roman čarovniške sage, Harry Potter and the Deathly Hallows (Harry Potter in svetniki smrti), izide 21. julija - in "prva slutnja čudaštev, ki po navadi napovedujejo prihod nove knjige o Potterju, se že riše na obzorju", je še dodala Rowlingova.
Paranoja ali previdnost?
Varovanje vsebine knjige (ki jo poleg pisateljice poznajo le še trije založniki) je na sicer najvišji mogoči ravni; knjige bodo v knjigarne dostavili v zaklenjenih zabojih z jeklenimi ključavnicami, a strah pred pirati je v zabavni industriji pogosto še kako utemeljen.
Koga torej ščiti?
Pisateljica zavrača cinične očitke, da nima resničnega razloga za pritoževanje (ko pa je vendar vsaka reklama dobra reklama) in da je izdajanje podrobnosti zapleta ključen del promocije vsakega romana; prav tako bi se ji dalo očitati, da bolj kot nedolžnost svojih bralcev ščiti naklado knjige. "Spoilerji (podatki, ki razkrijejo razplet filma ali knjige, op. n.) ne bodo zmanjšali prodaje, nikoli je niso; zmanjšajo samo užitek ob branju," pravi Rowlingova. Sama je do zdajj izdala le, da bosta v knjigi umrla dva izmed pomembnejših likov in da je njej sami prav sedmi del najbolj pri srcu.
Harry je postal javna lastnina
Sicer pa je "Harryjev kult" sprožil še eno zanimivo obliko čaščenja: na spletu se je nedavno pojavila "alternativna" različica zadnjega romana, ki pa po besedah založbe Bloomsbury nima nobene zveze s "pravo" knjigo, ki izide julija. Na koncu "ponaredka" se Harry poroči s svojim dekletom Ginny Weasley.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje