V knjigi A Long Way Down (Dolga pot navzdol) je Hornby skušal zapisati zabavno zgodbo o ljudeh, ki jih nesrečna življenjska usoda privede na rob obupa in se odločijo storiti samomor. Čeprav se knjiga skoraj razpoči od obilja britanskega črnega humorja, pa je Hornby poudaril, da ni želel napisati komedije.
Ob življenje na določen danK pisanju je Hornbyja spodbudilo prebiranje statistik, ki dokazujejo, da obstajajo določeni dnevi, na katere se ubije nenormalno veliko število ljudi. Ljudje naj bi se življenju prostovoljno odrekali predvsem na novega leta dan, valentinovo in 31. decembra.
Pot proti svetlobi
V knjigi, ki ji že napovedujejo pohod med najbolje prodajane knjige leta 2005, spremljamo usodo štirih ljudi, ki se naključno srečajo na vrhu stolpnice. Vsi pa so se tja podali z istim namenom - enkrat za vselej opraviti s tem svetom. Hornby je za britanski BBC povedal, da je namenoma izbral res popolnoma depresivne like, ki pa se skozi knjigo vedno bolj pomikajo v deželo luči. Zato je delo strašni temi navkljub v svojem jedru optimistično.
Zvezdniški pisatelj
Nick Hornby velja za enega najbolj uspešnih britanskih pisateljev zadnjega desetletja, ki je zaradi pogostih nastopov v televizijskih oddajah postal pravi pisateljski zvezdnik. Kdor pa Hornbyja ni spoznal prej, pa je o njem zagotovo slišal leta 2002, ko je kinematografe prišel film Vse o fantu, ki je nastal po Hornbyjevi istoimenski knjižni predlogi in va katerem sta zaigrala Hugh Grant in Toni Colette.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje