Glavni namen srečanja je bilo medsebojno spoznavanje, književnikom pa daje tudi možnost predstavitve ustvarjalnosti, ki slepim in slabovidnim pomeni še več kot videčim piscem. V Sloveniji je slepih in slabovidnih književnikov okoli 20, in kot je dejal Zvonko Perlič, predsednik Združenja prijateljev slepih Slovenije, tema ni prepreka za ustvarjanje, žalostno pa je, če v temi ostane njihovo delo.
Važni sta kakovost in promocija
Na enodnevnem srečanju so imeli slepi in slabovidni tudi možnost udeležbe na delavnici in okrogli mizi, katerih namen je sodelujoče izobraziti, kako pisati še bolje, pozornost pa je bila namenjena tudi vprašanju, kako dela uspešno promovirati v javnosti, kar je za slepe in slabovidne še pomembneje kot za njihove kolege, ki težav z vidom nimajo, je poročal Radio Slovenija.
Združenje prijateljev slepih Slovenije pa se lahko pohvali tudi z novo pridobitvijo, za katero je odgovorna celjska občina, ki jim je zagotovila domicil - Bisere Savinje, v katerem bodo srečanja domovala v prihodnje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje