Revija Time je Infinite Jest uvrstila med sto najboljših romanov v angleškem jeziku od leta 1932. Foto: Reuters
Revija Time je Infinite Jest uvrstila med sto najboljših romanov v angleškem jeziku od leta 1932. Foto: Reuters

Kot je sporočila tamkajšnja policija, se je 46-letni avtor obesil, njegovo truplo pa je konec preteklega tedna na njunem domu našla žena. Wallace, ki je poučeval kreativno pisanje na Pomona Collegeu, je leta 1996 knjižni svet nase opozoril z romanom Infinite Jest. Tega je revija Time uvrstila med sto najboljših romanov v angleškem jeziku od leta 1932.

Zgodba, ki se razteza na kakšnih 1.000 straneh, se dogaja v kliniki za odvajanje od zasvojenosti z drogami in na elitni teniški akademiji, revijo Time pa je prepričal z zabavnimi dialogi ter pisateljevo brezmejno refleksijo o zasvojenosti, zabavništvu, umetnosti in življenju. Gre za zgodbo o filmu, ki je tako smešen, da vsak, ki si ga ogleda, zaradi smeha umre. Do filma pa se prav zaradi tega učinka skuša dokopati terorist.

Knjiga o Johnu McCainu
Wallace se je podpisal tudi pod roman The Broom of the System (1987), največ slave pa mu je najbrž prinesla knjiga iz leta 2000 o Johnu Mccainu, v kateri spoznamo predsedniškega kandidata v času, ko je preživel vietnamsko taborišče. Pisatelj je tudi avtor nekaj zbirk kratkih zgodb (Girl With Curious Hair in Brief Interviews with Hideous Men).

Wallace je veliko let jemal zdravila proti depresiji, lani pa jih je zaradi stranskih učinkov prenehal uživati in se vse odtlej spopadal z napadi.