Hirsch je umrl v 103. letu starosti, zadnja leta pa je preživel v Düsseldorfu. Rodil se je v Wuppertalu, vendar pa je po doktoratu zapustil nacistično Nemčijo. Pobegnil je v ZDA, kjer je deloval kot univerzitetni profesor. Leta 1957 se je vrnil v domovino, kjer se je posvečal študiju nemškega delavskega gibanja in socialne demokracije. Izpod Hirschevega peresa so tako med drugim prišle biografije Rose Luxemburg, Augusta Bebela in Friedricha Engelsa. O Hirschevem delu je ob njegovi smrti predsednik nemškega centra PEN Johano Strasser povedal, da je Hirsch dokazal, "da gresta zgodovinska resnicoljubnost in znanstvena natančnost prav dobro skupaj s političnim angažmajem".
PEN se pripravlja na LeipzigNemški PEN je ta čas polno zaposlen s pripravami na leipziški knjižni sejem, ki bo letos potekal med 12. in 15. marcem. V Leipzigu pričakujejo okoli 2.300 razstavljavcev, eden izmed vsebinskih poudarkov sejma pa bo refleksija na obdobje 1989-2009, torej 20 let po padcu berlinskega zidu in začetku intenzivnega povezovanja vzhodne in zahodne Evrope.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje