Danes ga bralci po vsem svetu poznajo po romanih, v katerih se v mednarodne spletke najpogoste zapletajo močne (in seveda lepe) ženske, katerih življenje po pravilu popestrijo tudi ljubezenski zapleti - in srečni razpleti. Onkraj polnoči, Če bo kdaj jutri, Krvna zveza, Bes angelov in Nebo, polno zvezd so le nekateri naslovi od njegovih 18 knjig, prevedenih v 71 jezikov in izdanih v nakladi 300 milijonov izvodov.
Tri broadwayske uspešnice pred 25. letom
Sheldonova pisateljska kariera se je razcvetela šele po 50. letu, prej pa se je ukvarjal s filmi, televizijo in gledališčem. V Hollywood se je podal že pri 17 letih in na uspeh mu ni bilo treba dolgo čakati. Hitro je napredoval iz bralca scenarijev v glavnih studiih do ustvarjanja svojih predstav, in še preden je dopolnil 25 let, se je že lahko veselil treh broadwayskih uspešnic. Za prelomno leto pa bi sam verjetno označil leto 1948, ko mu je akademija izročila oskarja za najboljši izvirni scenarij, ki ga je zapisal za film The Bachelor and the Bobby Soxer, v katerem sta nastopila Cary Grant in Myrna Loy.
Kipec odpira vrata
Vrata so se mu z zlatim kipcem odprla in kot scenarista so ga zaposlovali največji studii. Predvsem za MGM in Paramount je napisal scenarije za 25 filmov, med katerimi so bili tudi Easter Parade, Annie Get Your Gun, Jumbo in Anything Goes. Leta 1963 se je odločil sprejeti nov izziv: preselil se je na televizijo. Pri seriji The Patty Duke Show je sodeloval kot scenarist, njegovo delo v letu 1964 pa je zaznamovalo ustvarjanje uspešnice I Dream of Jeannie, ki ga je zaposlovala kot producenta in scenarista.
Druga pisateljeva stran
Svoje pestre kariere, ki je bila sestavljena predvsem iz ustvarjanja likov in njihovega povezovana v čim bolj napete zgodbe, se je spominjal ob pisanju avtobiografije The Other Side of Me, ki je izšla leta 2005, v njej pa bralcem razkriva tudi skrivnosti iz življenja nekaterih filmskih zvezd, kot sta Grant in Garlandova.
Pisateljski čudež Sidneyja Sheldona
Bralcem, ki so ga poznali predvsem po njegovih delih, niso pa jim bile znane podrobnosti iz njegovega zasebnega življenja, pa je Sheldon v svoji avtobiografiji izdal presenetljiv podatek: otrok, ki se je rodil med depresijo, je iz šole izstopil že v 3. razredu, niti pozneje pa se nikakor ni mogel spoprijateljiti s knjigami, ob katerih ni prav užival. Svoj pisateljski uspeh je sam zato dojemal kot nekakšen čudež.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje