Na sejmu so sicer že prodali okoli dva tisoč izvodov omenjenega dela, potem pa so prišli iranski tajni agenti, opozorili, da je prodaja knjige Zahir v Iranu prepovedana, in zasegli preostale izvode Coelhovega dela. Dodogek je že potrdil tudi založnik uspešnega brazilskega pisatelja, ki naj bi ga v Iranu čakal še zagovor.
Zahir je zgodba o slavnem pisatelju, ki po tem, ko za njegovo ženo (ta dela kot vojna poročevalka iz Iraka) izgine vsaka sled, podvomi o svojih življenjskih načelih. Dogajanje je deloma postavljeno tudi v Kazahstan, rdeča nit dela, ki naj bi bil od Coelhovih del najbolj avtobiografski, pa je človekova svoboda in spoznanje, da se lahko vsak trenutek zgodi nekaj nepričakovanega. Poročevalka išče odgovore, pisatelj pa sprašuje o pomenu življenja.
Delo je posvetil soprogi
Zahir, delo, ki ga je avtor posvetil svoji ženi Christini Oiticica, so v Braziliji izdali 21. marca, v tujini pa ga je mogoče dobiti od prvega aprila. Do novembra naj bi roman izšel v 42 jezikih, na voljo pa naj bi bil kar v 83 državah, kar le potrjuje Coelhovo mesto med najbolj branimi avtorji po svetu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje