Bil je Rubensov učenec in sodelavec, pozneje pa je postal dvorni slikar angleškega kralja Karla I. Znan je predvsem po slikanju portretov ljudi, ki so imeli kratke, šilaste brade, ki so jih po njem poimenovali vandyke. Prav tako pa je bila pozneje v modi obleka, ki so ji rekli 'Van Dyke'. S svojo umetnostjo je močno vplival na angleške portretiste.
1503 se je rodil italijanski pisatelj Antonio Francesco Grazzini.
1599 se je v Antwerpnu rodil nizozemski slikar, portretist Anthonis van Dyck, najpomembnejši predstavnik flamskega baročnega slikarstva.
1648 se je rodil slovenski pisec in pridigar Tobija Lionelli, bolj znan kot Janez Svetokriški.
1712 se je rodil angleški pisatelj Edward Moore.
1720 se je rodil francoski arhitekt Nicolas-Henri Jardin.
1805 se je v Ljubljani rodil slovenski pianist in skladatelj Jurij Mihevc. V Parizu se je uveljavil kot avtor salonskih skladb za klavir.
1832 je umrl nemški pesnik, pisatelj, dramatik, kritik in teoretik Johann Wolfgang Goethe. Vrhunec njegovega literarnega ustvarjanja je dramska pesnitev Faust, izrednega pomena pa je njegov roman v pismih Trpljenje mladega Wertherja. Pomembna so tudi druga njegova dela.
1875 se je rodil nemški pisatelj Hans Emil Wilhelm Grimm.
1887 se je rodil ameriški igralec in komik Chico Marx.
1893 se je rodil slovenski glasbenik Anton Neffat. Kot operni dirigent je deloval v Mariboru in Ljubljani; napisal je tudi nekaj skladb.
1895 sta Auguste and Louis Lumiere prvič zasebno prikazala film.
1896 je umrl angleški pisatelj Thomas Hughes.
1924 se je v Slovenskih Konjicah rodil slovenski pesnik Ivan Minatti, najbolj znan po zbirki Nekoga moraš imeti rad.
Ob tej zbirki sodita med Minattijeva najpomembnejša dela še zbirki Pa bo pomlad prišla in Bolečina nedoživetega. Večino del je ustvarjalec, ki ustvarja tudi kot prevajalec, napisal za odrasle, ki se lahko vživljajo v njegovo osebno, razpoloženjsko in čustveno poezijo, vendar so številne njegove pesmi blizu tudi mladim bralcem. Najmlajšim je dobitnik Prešernove nagrade namenil lutkovno igrico Slamnati voliček.
1925 se je rodil slovenski pisatelj in politik Beno Zupančič. Znana je njegova novela Veter in cesta, romani Sedmina, Golobnjak, Noč in dan, Plat zvona, pisal pa je tudi povesti za otroke. Beno Zupančič je bil med drugim tudi podpredsednik Izvršnega sveta Socialistične republike Slovenije. Umrl je leta 1980.
1931 se je rodil kanadski igralec William Shatner.
1935 je Adolf Hitler odprl začetek prvega rednega tv-programa. S tremi večeri rednega tv-programa so za nekaj mesecev prehiteli britanski BBC. Na malem zaslonu se je pojavila Ursula Patschke, funkcionarka takratnih nemških pošt, ki tako velja za prvo televizijsko napovedovalko.
1951 je umrl nizozemski dirigent Willem Mengelberg.
1957 se je rodila ameriška igralka in pevka Stephanie Mills.
1959 se je rodil ameriški igralec Matthew Modine.
1963 je v Veliki Britaniji izšel prvi album skupine The Beatles z naslovom Please Please Me.
1965 je Bob Dylan izdal prvi album, na katerem je bilo slišati električna glasbila. Naslov albuma je bil Bringing It All Back Home.
1975 je v Stockholmu potekalo 20. tekmovanje za Evrovizijo. Zmagala je skupina Teach-In iz Nizozemske. Zapeli so pesem Ding-a-dong.
1976 se je rodila ameriška igralka Reese Witherspoon.
1979 je v Ljubljani odprla vrata Jakopičeva galerija.
1979 je bila v ljubljanski Moderni galeriji odprta razstava slovenske povojne likovne umetnosti.
1994 je umrl ameriški risar stripov Walter Lantz.
2005 je umrl japonski arhitekt Kenzo Tange.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje