Willarda Christopherja Smitha, dobitnika zlatega globusa, dvakratnega nominiranca za oskarja in večkratnega grammyjevca, je revija Newsweek nekoč razglasila za najvplivnejšega igralca na planetu, saj mu je uspelo prodreti na sam vrh v treh najmočnejših medijih v ZDA: na televiziji, filmu in v glasbeni industriji.
Smithova najopaznejša tv-vloga je bila naslovna v Princu z Bel Aira, na filmu pa se je proslavil v Možeh v črnem, Aliju, Dnevu neodvisnosti in nazadnje v drami v Iskanju sreče, v kateri je z njim nastopil sin Jaden, ki se je rodil v Smithovem zakonu z igralko Jado Pinkett-Smith (poročena sta od leta 1997 in imata poleg Jadena še hčer Willow).
1718 se je rodil avstrijski baročni slikar in grafik Martin Johann Schmidt, imenovali so ga tudi Kremser Schmidt. Velja za zadnjega velikega slikarja avstrijskega baroka. V letih od 1777 do 1879 je ustvarjal tudi v naših krajih. Sicer je večino življenja preživel v domačem kraju Stein an dr Donau. V Steinu in njegovi okolici je poslikal številne cerkve in samostane. To ni presenetljivo, saj se je posvetil prav nabožnim podobam. Po letu 1780 je zaznati manjšo spremembo v tematiki Schmidtovih del, saj se je vse pogosteje posvetil slikanju mitoloških motivov. Umrl je leta 1801.
1683 se je rodil francoski skladatelj Jean-Philippe Rameau.
1849 je na Dunaju umrl avstrijski skladatelj Johann Strauss starejši. Napisal je 152 valčkov, 32 četvork, 24 galopov, 18 koračnic in 13 polk. Zelo znan je njegov Radetzky marš.
1897 se je v družini obubožanega plantažnika v ameriški državi Misisipi rodil ameriški pisatelj William Faulkner. Njegovo obsežno književno delo obsega predvsem romane in novele. Najbolj znani so: Vojakovo plačilo, Ko sem umiral, Svetloba v avgustu, Nepremagani Divje palme, Ne moti prahu, Zlikovci, Krik in bes in v dramski obliki Requiem za nuno. Leta 1949 je prejel Nobelovo nagrado za književnost, šest let kasneje pa Pulitzerjevo nagrado.
1906 se je v Sankt Peterburgu rodil ruski skladatelj Dmitrij Dmitrijevič Šostakovič. S svojimi 15 simfonijami sodi med velike simfonike 20. stoletja. Ustvaril je tudi številne samospeve, klavirsko in komorno glasbo, med drugim 14 godalnih kvartetov. Skupaj s Prokofjevom velja za utemeljitelja sodobnega ruskega nacionalnega sloga. Umrl je 9. avgusta 1975 v Moskvi.
1920 se je rodil ukrajinski filmski režiser in igralec Sergij Fedorovič Bondarčuk. Njegov najbolj znan film je Vojna in mir.
1924 je umrl slovenski publicist Pavel Turner.
1944 se je rodil ameriški filmski igralec Michael Kirk Douglas. Kot producent je prvič sodeloval pri filmu Let nad kukavičjim gnezdom (1975) in za svoje delo dobil oskarja, igralski preboj pa je doživel v televizijski seriji Ulice San Francisca. Nato se je njegova kariera strmo vzpenjala: igral je v filmih Kitajski sindrom in Lov na zeleni diamant, nato pa je dobil drugega oskarja - tokrat igralskega - za upodobitev borznika Gordona Gekka v kultnem filmu Wall Street (1987). Kot Gekko se v kinematografe vrača prav letos v nadaljevanju omenjenega filma - tudi drugič je v režiserskem stolčku sedel Oliver Stone.
1952 se je rodil ameriški filmski igrlaec Christopher Reeve, najbolj znan po vlogi v filmih o Supermanu. Po hudi nesreči, ko je padel s konja in ostal hrom od vratu navzdol, je umrl leta 2004.
1969 se je rodila irsko-valižanska filmska, televizijska in gledališka igralka Catherine Zeta-Jones.
1970 je umrl pomemben nemški pisatelj Erich Maria Remarque, s pravim imenom Erich Paul Remark. Kot izrazit bojevnik za mir je emigriral iz nacistične Nemčije, s svojimi številnimi spisi pa je dosegel svetovni sloves. Njegova najboljša romana sta Na zahodu nič novega in Slavolok zmage.
1977 je umrl slovenski književni zgodovinar in pesnik Alfonz Gspan.
1980 je umrl ameriški bobnar John Henry "Bonzo" Bonham.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje