Objekt bosta sedaj uporabljali Glasbena šola Kranj, ki bo tako dobila možnost poučevanja tudi gibalno oviranih, in kranjska območna enota Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti (JSKD).
Kot so sporočili z Mestne občine Kranj, so v pritličju urejeni prostori za JSKD, in sicer dve učilnici, dve pisarni, čajna kuhinja in sanitarije. Prav tako so v pritličju še ena učilnica glasbene šole, skupne sanitarije za gibalno ovirane, kurilnica in prostor za čistilko. V prvem nadstropju sta po dve učilnici za balet in skupinski pouk, garderobe in sanitarije, v drugem pa dve učilnici za skupinski pouk, čajna kuhinja in kabinet za individualni pouk.
Poleg tega je v drugem nadstropju po navedbah še, kot so poudarili na občini, tudi najbolje opremljena profesionalna snemalnica v Kranju ter prostor, namenjen vadbi orkestrov, ki se po potrebi spremeni v koncertno dvorano za do 100 ljudi. Pomembna pridobitev je tudi dvigalo do drugega nadstropja, saj doslej glasbena šola ni imela možnosti poučevanja gibalno oviranih.
Kot je pojasnila ravnateljica Glasbene šole Kranj Petra Mohorčič, se je glasbena šola vse od ustanovitve leta 1909 spopadala s prostorsko stisko. Predvsem je bilo oteženo izvajanje skupinskega pouka, saj v objektih, ki so jih uporabljali do zdaj, razen dveh manjših dvoran ni bilo večjih prostorov, zato je pouk potekal po celotnem mestu.
"Na tej lokaciji tako prvič dobivamo lastne prostore za orkestre in baletke," je dejala ravnateljica. Po njenih besedah je omenjena stavba postala tretja stalna lokacija šole ter je na pol poti med dosedanjima lokacijama, kjer bodo še naprej izvajali individualni pouk instrumentov in petja.
Prenova objekta je stala približno 1,8 milijona evrov, pri čemer bosta približno 1,5 milijona evrov prispevala država in Evropski sklad za regionalni razvoj, preostanek pa občina. Ta je stavbo dobila v last leta 2014 s pogodbo o brezplačnem prenosu državnega premoženja.
Kot poudarjajo na občini, se bo s celovito prenovo in obuditvijo opuščenega objekta zmanjšala nadaljnja socialna degradacija v starem mestnem jedru Kranja in zagotovila učinkovita raba obstoječega urbanega prostora znotraj mestnega jedra.
Poleg tega bo prenovljen objekt z novimi vsebinami prispeval k dvigu kakovosti vsakdanjega bivanja v mestu in prebudil staro mestno jedro, hkrati pa se bo ohranjala kulturna dediščina.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje