Razstava, ki se osredotoča na raziskovalno umetnost in robotiko, je na ogled med 10. aprilom in 22. junijem.
Danes, ko dosežki visokih tehnologij vse bolj brišejo meje med naravnim in umetnim ter nakazujejo korenito preoblikovano prihodnost, se hkrati srečujemo z naraščajočo negotovostjo in strahom pred njihovo zlorabo, so zapisali v Pokrajinskem muzeju Celje.
Izrazito poglabljanje in širjenje kriznih situacij, krhkost miru in norm, ki urejajo stabilnost, ter nedojemljiva prisotnost okrutnosti skupaj z vse večjo usmerjenostjo v zgolj dobiček te dileme še zaostrujejo. Razstava se zato nasprotno, z osredotočanjem na koncept povezanosti, sodelovanja in sožitja med stroji, biološkim življenjem in neživo naravo, usmerja v zaupanje.
Postavitev idejo sobivanja, ki temelji na partnerskem in etičnem odnosu ter dojema svet kot skupnostni prostor prepletenosti vsega obstoječega, zasleduje skozi sedem umetniških del. Večinoma so to instalacije, ki so nastale v zadnjih petih letih ali njihove nadgradnje, medtem ko deli Gladina Boštjana in Luke Drinovca ter Več dela naj opravijo stroji Dominika Mahniča predstavljajo premierno.
Štiri prostore Galerije sodobne umetnosti Celje tako naseljujejo veter, bizmutov kristal, robot, ki nanaša barve, algoritmi umetne inteligence, fotosimbiotski ploski morski črvi, android, mikro roboti, vietnamski paličnjaki, robot paličnjak in robotski ploter. Na razstavi svoja dela predstavljajo še Stefan Doepner, Miha Godec, Zoran Srdić Janežič in Maša Jazbec.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje