Slovenski avtorji pripravljajo 40 predstav, med njimi 20 premier. Po besedah organizatorjev je domača produkcija živa in živahna, Slovenija pa ima na glede na število prebivalcev največje število kamišibaj ustvarjalcev in predstav. Prav Piran je zibelka slovenskega kamišibaja, sta zapisala Jelena Sitar in Igor Cvetko, umetniški vodji festivala.

Na program so uvrstili še devet francoskih predstav, štiri srbske, po dve italijanski in britanski ter po eno japonsko in avstrijsko. Danes je bilo v minoritskem samostanu deset predstav za družine oziroma, kot so prireditelji zapisali v narečju, "za none, noniće in njihove mikene".

Uradno odprtje festivala bo v petek ob 19.30, prav tako v križnem hodniku minoritskega samostana. Sledilo mu bo deset otrokom namenjenih pripovedi v slovenskem jeziku. Od 22. ure naprej bo devet predstav v francoščini.

Sobotno večerno dogajanje na Židovskem trgu bo primerno za otroke. V poznih večernih urah bo Mediadom Phyrani gostil deset kamišibaj predstav za odrasle.

Festival se bo sklenil v nedeljo, ko bodo v minoritskem samostanu tudi podelili nagrado občinstva beli delfin, nagrado po izboru ustvarjalcev morigenos in posebno nagrado po izboru tujih udeležencev pogled od zunaj.