Umetniška dela prikazujejo osebne zgodbe invalidov in so del ciklusov Dotikanja, Šepetanja, Povezovanja in Čutenja, so sporočili iz društva. Dela so razstavljena v zgodovinskem atriju mestne hiše, prikazujejo pa zgodbe invalidov, ki se vsakodnevno soočajo z izzivi mišičnega in živčno-mišičnega obolenja.

Vsak izmed ciklov prikazuje edinstveno perspektivo ustvarjalnega procesa. Cikel Dotikanja po njihovih besedah izhaja iz dialoga med umetnikom in njegovim edinstvenim prstnim odtisom. Dela iz cikla Šepetanja po navedbah društva odsevajo subtilne občutke in zgodbe, ki jih prikazujejo linije, barve in teksture v delih. V ciklusu Povezovanja je ustvarjenje prikazano kot proces združevanja misli, občutij in zgodb. Dela iz ciklusa Čutenja pa vodijo po poti čustev in telesnosti, so pojasnili v društvu.

"Za avtorje likovnih del je umetnost mnogo več kot dejavnost, je prostor svobode, v katerem lahko raziskujejo in premagujejo vsakdanje ovire," so poudarili. Distrofiki in drugi invalidi v delih ne izražajo le svojih misli in čustev, ampak presegajo meje telesnih omejitev, ki pridejo z boleznijo, so dodali.

Distrofija spada med najtežje oblike invalidnosti, saj distrofiki za opravljanje vsakodnevnih opravil potrebujejo fizično pomoč drugih in so vezani na uporabo invalidskega vozička, so zapisali v sporočilu društva.

Društvo pod svojim okriljem združuje posameznike z različnimi oblikami mišičnih in živčno-mišičnih obolenj (distrofike) ter njihove svojce. V društvu sledijo motu "distrofikom utreti pot v aktivno življenje in jim pomagati k zdravju", zato izvajajo 12 posebnih socialnih programov, ki distrofikom nudijo podporo na različnih področjih.