Serija obsega pet predavanj o literaturi Latinske Amerike in ponuja splošen pregled področja ter natančnejšo obravnavo štirih ključnih literarnih del. Cikel predavanj na Vodnikovi domačiji odpirajo z namenom širjenja zavesti in védenja o latinskoameriški književnosti, ki je v slovenskem literarnem prostoru manj poznana, v šolskih in univerzitetnih programih pa skoraj popolnoma prezrta. Na ta način želijo spodbuditi zanimanje za branje ter poglabljanje v zgodovino, kulturo in literaturo držav dotičnega geografskega področja, so zapisali v napovedi.

Prvo predavanje z naslovom Uvod v latinskoameriško književnost se bo odvilo v četrtek, 20. februarja, ob 19. uri. Uvodno predavanje serije bo posvečeno pojavu, imenovanemu latinskoameriški razcvet. Takoj po kubanski revoluciji, ki se je končala januarja leta 1959, je leposlovje te regije pritegnilo pozornost vsega sveta. Predavanje predstavlja vzroke za ta fenomen, osvetli posebnosti latinskoameriške književnosti in regije, ki je nekaj časa gojila upanje in sanje ljudi po vsem svetu, še piše v napovedi.

Predavanja bodo potekala v angleščini, a jih bodo posneli, opremili s slovenskimi podnapisi in objavili na spletu. V seriji se bodo zvrstila še naslednja predavanja, ki se bodo vsakokrat začela ob 19. uri:

24. april: Realizem in naturalizem in dela Machada de Assis
Machado de Assis: Posthumni spomini Brása Cubasa (LUD Šerpa, 2018)

12. junij: Modernizem in dela Juana Carlosa Onettija
Juan Carlos Onetti: El Astillero

25. september: Latinskoameriški bum in dela Julia Cortázarja
Julio Cortazar: Ristanc (Beletrina, 2020)

20. november: Post-bum in dela Clarice Lispector
Clarice Lispector: Cuentos completos