V spominski sobi, posvečeni tej pomembni osebnosti tako za Šaleško dolino kot tudi za celoten slovenski prostor, je razstavljeno pohištvo in instrumenti, ki jih je uporabljal.

Fran Korun Koželjski se je rodil leta 1868 v takratnem naselju Šalek v bližini Velenja. Že v mladosti se je navdušil za glasbo. Igranja na citre ga je učil kmet Mak v Šentilju, h kateremu se je odpravljal peš prek hriba Koželj. Zaradi teh svojih poti si je tudi nadel vzdevek Koželjski.

V osnovni šoli še je seznanil z osnovami glasbene teorije in igranja klavirja in violine, pozneje pa je glasbo študiral še v Trstu in na Dunaju. Ob koncu šolanja je obvladal igranje violine, klavirja, čela in citer. Bil je zelo narodno zaveden in je bil že med študijem na Dunaju pobudnik za ustanovitev Kmetijskega bralnega društva za gornjo Šaleško dolino s sedežem v hiši svojih staršev.

V tem društvu je organiziral knjižnico, prirejal igre, bralne večere in veselice s pestrim glasbenim programom. V narodno zavednem duhu je izšla tudi njegova šola za citre. Po koncu študija se je vrnil v Velenje in se zaposlil kot uradnik v Južnoštajerski hranilnici v Celju, prevzel je vodenje celjske narodne godbe in leta 1920 tudi vodenje delavskega pevskega društva v Velenju.

Leta 1895 je izdal prvo slovensko šolo za citre, ki je izšla v štirih zvezkih. Pozneje je v Slovenskem citrarju objavil več svojih originalnih skladb, napisal pa je tudi številne priredbe narodnih pesmi ter priredbe Mozartovih, Chopinovih in drugih del avtorjev svetovnega formata, pesmi Aškerca, Gregorčiča in Stritarja ter številne slovenske ljudske pesmi. Fran Korun Koželjski je umrl leta 1935.

Danes po njem nosi ime velenjska glasbena šola. Program kulturnega večera ob odprtju razstave pa so pripravili dijaki Umetniške gimnazije Velenje, so še sporočili iz Muzeja Velenje.