Predstava odpira problematiko vedno večjih količin plastike v okolju in prepleta narave z umetnimi odpadki.
S plastičnimi vrečkami ovešena drevesa in grmovje, z mikroplastiko prepojeni vodni organizmi ali okamneli plastični konglomerati na morskih obalah so le nekateri pojavi, ki kažejo na novo obdobje v antropogenem razvoju Zemlje. "Lutkovno-glasbena predstava Plastonci te prikazni sodobnega življenja nadgradi v fantazijsko ekološko pripoved, namenjeno mlademu občinstvu, v kateri se oziramo na čas, ki ga ljudje pravkar živimo, in usodo, ki nas čaka," so ob predstavi zapisali v CD.
Sredi oceana, daleč od ljudi, je iz plavajočih plastičnih smeti nastal otok, na katerem so se sčasoma razvila nenavadna bitja, plastonci. V zgodbi lahko gledalci spremljajo prigode dveh mladih plastonskih junakov, Čapija in Plastka, ki se sprašujeta o svojem nastanku in se spopadata z izzivi, zaradi katerih je ogrožena prihodnost njunega otoka.
Zgodba je uprizorjena z lutkami in izvirnimi glasbenimi inštrumenti, zgrajenimi iz odpadne plastike. Predstava ponuja izhodišča za lutkovno in glasbeno ustvarjanje mladih ter razmislek o trenutnih ekoloških in družbenih vprašanjih, so še zapisali v CD-ju.
Prestava o temni prihodnosti planeta, prepojenega s plastiko, je praizvedbo doživela novembra lani v mariborskem lutkovnem gledališču.
Avtorja besedila sta Peter Kus in Tery Žeželj. Režiser Kus je tudi avtor glasbe in izvirnih inštrumentov, Tery Žeželj pa je tudi dramaturginja. Avtor likovne podobe je Gregor Lorenci, igralci in glasbeniki so Urša Kavčič, Martin Mlakar in Lola Mlačnik.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje