Kot je bilo napovedano, so neposredno pred prenosom in med njim številna združenja vernikov in ogorčenih državljanov pred poslopji BBC-ja in njegovih regionalnih podružnic zažigala naročnine na BBC, protestniki so peli verske pesmi ter s plakati in vzkliki zahtevali odstop vodstva BBC-ja.
Upoštevali so vse zakone o medijihKljub več kot 3.000 kletvicam, ki jih najdemo v scenariju igre, pa vodstvo BBC-ja trdi, da ima čisto vest. Igro so namreč prenašali po 21. uri, med prenosom pa so z napisi na ekranu opozarjali, da lahko vsebina muzikala rani čustva vernikov, in na prisotnost kletvic .
Niso bili vsi proti prenosu igre
V dveh tednih pred napovedanim predvajanjem muzikla je na BBC prispelo kar 45.000 pisem. Generalni direktor državne britanske televizijske postaje pa je z veseljem opozoril na dejstvo, da je ravno v dneh pred neposrednim prenosom vedno več pisem sporočalo podporo BBC-ju za pogumno odločitev za prenos kontroverzne predstave.
Vmešali so se celo politiki
Da so polemike o muziklu Jerryja Springerja zares dosegle izjemne razsežnosti sporoča tudi odločitev britanske konzervativne stranke, da v medijih objavi svoje mnenje. Michael Ancram, podpredsednik konzervativcev, je tako izjavil, da bi morali uslužbenci BBC-ja pokazati malo več previdnosti in razumevanja za občutljiva čustva vernikov, ki naj bi jih žalil posebno prizor o besednem dvoboju možakov, ki zatrjujeta, da sta Zlodej in Bog.
Gledališki kritiki proti odločitvi BBC-ja
Kljub razumnim utemeljitvam BBC-jevega generalnega direktorja in številnim pismom, ki so izražala podporo BBC-ju, pa BBC morda vendarle ni ravnal pravilno. Čeprav so gledališki kritiki muzikal o Jerryju Springerju ocenili kot odličen, pa so bili tudi oni mnenja, da je dogajanje na odru preveč skrajno, da bi se znašlo na programu državne televizije, katere program mora zadostiti precej bolj strogim moralnim pravilom, kot pa oddaje, ki jih predvajajo komercialne televizijske postaje.
Nizka morala vodstva BBC-ja
Tudi predstavnik britanske lobistične skupine Mediawatch-UK, ki skuša v pogovorih s parlamentarci in predstavniki britanske vlade s pogajanji doseči čim boljše pogoje za obratovanje britanskih medijev, je izrazil nasprotovanje BBC-jevi potezi. Poudaril je, da je z odločitvijo za prenos BBC kršil svoja nepisana načela o spoštovanju vseh verskih in drugačnih prepričanj.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje