Strokovna žirija festivala je Robertu Waltlu podelila posebno nagrado za sodobno lutkovno dramaturgijo v predstavi. Po nagradah strokovne žirije in otroške žirije na poljskem festivalu Eurofest v Slupsku je to že tretja nagrada za Grdega račka v enem mesecu.
Edini slovenski predstavniki pometli s konkurenco
Praški festival, ki je potekal od 17. do 31. maja, je združil številne skupine in gledališča iz Francije, Cipra, Madžarske, Romunije, Nemčije, Švice, Španije, Italije, Venezuele, Čila, Nizozemske, Belgije, Danske, Norveške, Kitajske, Tajske, Irana, Poljske, Slovenije in Češke. Tudi letošnji festival sta organizirala Svetovno združenje lutkarjev WAP (World Association of Puppeteers) in Mednarodni zavod umetnosti marionet (International Institute of Marionette Art), kar na treh glavnih prizoriščih. Grdi raček se je 21. maja kot edini iz Slovenije predstavil v gledališču Divadlo Karlova 44 v strogem centru mesta. Izredno zanimanje občinstva je letos vzbudil filmski lutkovni program, ki so ga pripravili lutkarji iz Španije.
Predstava za otroke, ki nagovarja tudi odraslo občinstvo
Predstava Grdi raček, ki je nastala po pravljici vélikega otroškega pisatelja Hansa Christiana Andersena, rekonstruira znano zgodbo – zgodbo o nesrečnem račku, ki ga nihče ni maral, ker je bil tako grd – in jo uvrsti v sodoben gledališki svet pripovedi, fizičnega performansa in vizualnih umetnosti: trije igralci igrajo vrsto likov in tako se večplastno in raznovrstno preizprašujejo medsebojni odnosi med njimi. Živali, ki jih predstavljajo, so personifikacija različnih tipov ljudi in medsebojnih odnosov.
Avtor songov v predstavi je Andrej Rozman - Roza, koreografijo si je zamislila Natalija Manojlović, likovno podobo Ben Cain in Tina Gverović, kostume Ana Savić-Gecan, nastopajo pa Nika Rozman, Peter Harl in Anže Zevnik.
A. J.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje