Predstava, ki je pred kratkim v Mini teatru na Ljubljanskem gradu praznovala že 100. ponovitev, je gostovala na mednarodnem festivalu Gledališče podob - vse barve v Firencah. Festival od 12. pa do 15. junija poteka v parku pred vilo Vogel. Organizator festivala obljublja pester program lutkovnih, gledaliških in plesnih predstav iz Kanade, Nemčije, Slovenije, Mehike, Italije in z Norveške.
Igralca Jose in Gašper Jarni predstavo na festivalu igrata v italijanskem jeziku. V poletnih mesecih bo Obuti maček gostoval še na festivalu Lent v Mariboru, na festivalu Zmaj'ma mlade v Postojni in Lutkovnem pristanu v Mariboru.
Režiserjev ognjeni krst
Priljubljeno pravljico Obuti maček Charlesa Perraulta o mlinarjevem sinu in obutem mačku je na lutkovni oder Mini teatra prvič postavil češki režiser Marek Bečka. Režija Obutega mačka v Mini teatru je bila njegova prva režiserska izkušnja v Sloveniji in tujini nasploh, v predstavo pa je vpletel veliko specifičnega lutkovnega humorja. Avtor glasbe je Vit Brukner, lutke in sceno je zasnoval Robert Smolik, luč in ton je oblikoval Tilen Vipotnik.
Maček, blažen med ženami
Zgodba o navihani živali, ki ukani kralja in tako svojemu revnemu gospodarju odpre vrata do gosposkega življenja, ni bil edini literarni vrhunec Charlesa Perraulta. Slednji je namreč tudi avtor večno priljubljenih pravljic o nenavadnih dekletih. Prav po vseh treh pravljicah - Trnuljčici, Rdeči Kapici in Pepelki - so posneli že več filmov in risank, neštetokrat pa so zaživele tudi na odru. Obuti maček pa nekoliko odstopa od značilnega Perraultovega sloga. Šolani pravnik je namreč svoje zgodbe večinoma začinil z jasnim moralnim sporočilom; tega pa je v pripovedi o pridobivanju bogastva s prevaro težko najti.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje