Digitalna, interaktivna različica najslavnejše slike na svetu je ena izmed 61 podobnih replik v okviru nove razstave World Classic Interactive Arts Exhibition v Pekingu , ki poskuša "vdahniti življenje" klasičnim umetninam.
Replike klasičnih in nekaj slavnih modernih umetnin so naredili v Južni Koreji; da so spektakel pripeljali na Kitajsko, so bili potrebni dve leti priprav in krepka finačna pomoč, razlaga organizator razstave Vang Hui. "Pri vsem skupaj je posebno to, da smo v enem eksponatu združili 3D-tehnologijo, holografijo in tehnologijo za razpoznavanje glasu."
Skrivnostnega nasmeška pa vendar ne pojasni ...
Podobno kot "samo" dvodimenzionalni" izvirnik v Louvru je tudi azijska Mona Liza osrednja zvezda razstave. Z obiskovalci, ki jo lahko vprašajo kaj o njenem življenju, se pogovarja in jim maha. "Pozdravljeni, ime mi je Mona Liza. Lepo vas je spoznati," nagovori ljudi v mandarinščini. Sprogramirana je tako, da zna razložiti, kako je kmalu po smrti prvega otroka znova zanosila, in povedati nekaj stvari o sreči ter nesreči v svojem življenju.
Afrodita odpleše trebušni ples, Jezus se sprehodi
Podobne "obdelave" je bila deležna še ena da Vincijeva mojstrovina - Zadnja večerja. Na njej se Jezus pogovarja z apostoli in se celo sprehaja prek zaslona plazme. V okviru razstave si lahko ogledate tudi multimedijsko predstavo, v kateri nastopajo replike grških in rimskih kipov v naravni velikosti, ki se med raztegovanjem mišic oziroma miganjem z boki hvalijo s svojimi atributi in z vrlinami.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje