Predstava popelje v čas zgodnjega najstništva in je namenjena obiskovalcem med 8. in 12. letom starosti. Režiser in dramaturg je bil Alen Jelen, 15. decembra pa jo bodo premierno izvedli še v ljubljanskem Gleju.

Zgodbe grde deklice gledalce popeljejo v čas, ko sta otrokova samopodoba na majavih nogah in njihovo doživljanje samega sebe polno kompleksov.

Tudi Oceanija, Ajna, Lukas, Žana, Katja, Timotej in Kevin dvomijo o sebi, o svojih sposobnostih, vidijo napake na svojem telesu, uspeh in neuspeh si podajata roko. Še bolj pa jih skrbi, kako jih vidijo drugi. Mlajši najstniki, kamor spadajo tudi junaki, se velikokrat počutijo nesprejete tako med sošolci kot v družini.

V Zgodbah grde deklice francoski avtor, igralec in režiser Julien Daillere s humorjem in brez olepševanja popelje v grenko-sladek svet otroštva. Junaki predstave brez ovinkarjenja in iskanja sočutja razkrijejo svoj svet, mlada življenja in želje, so sporočili iz gledališča Škuc, ki je predstavo pripravilo v sodelovanju z Zavodom Kolaž in jeseniškim gledališčem.

Kot so še zapisali, je psihologinja Adela Vlašič Tovornik, ki je zaposlena v svetovalnici NIJZ-ja Tu smo zate, povedala, da se najstniki na pomoč najpogosteje obračajo zaradi slabe telesne samopodobe, tesnobnosti in strahov.

Negotovi so v družbi vrstnikov, ob zbadanju sošolcev, izločanju, poniževanju, izsiljevanju. Nezadovoljni so z učnim uspehom, zaradi nerazumevanja staršev in zaskrbljeni zaradi slabih odnosov med starši. Zavedajo se, da preveč časa preživijo na telefonih, vendar se tam počutijo varneje.

"V tem obdobju odraščanja se dogajajo velike spremembe na področju čustvovanja, telesa, videza, socializacije in vse to jih zelo vznemirja in dela negotove," je povedala psihologinja.