Ob nedavni evropski premieri njenega zadnjega filma, Mati in sin kolumbijskega režiserja Rodriga Garcie, so Naomi Watts v precep vzeli tudi pri časopisu The Independent. Iz članka lahko med drugim ugotovimo, da v zadnjih letih vedno pogostejše odločitve za snemanje priredb starejših filmov očitno zares prinašajo velike zaslužke. Ravno Naomi Watts, ki je najdonosnejša igralka v Hollywoodu, je namreč tudi neke vrste 'kraljica' priredb. Igrala je v obeh priredbah kultne japonske grozljivke Krog za ameriško občinstvo, v King Kongu režiserja Petra Jacksona in tudi v filmu Funny Games iz leta 2007, s katerim je režiser Michael Haneke predstavil 'remake' svojega lastnega izdelka iz leta 1997.
"Zelo redko najdeš dober scenarij za žensko. Pravzaprav ne moreš kar čakati in pričakovati, da bodo scenaristi napisali kaj dobrega - moraš biti proaktiven v smislu, da prebereš vse, kar ti pošljejo, in tudi da bereš časopise. No, ne morem reči, da sem bila sama zadnje čase zelo dejavna; otroci ... "Marquezov sin in kar tri dobre ženske vloge
Dobro žensko vlogo, pravzaprav kar tri, pa je Wattsova našla v scenariju za zadnji film sina znamenitega kolumbijskega pisatelja Gabriela Garcie Marqueza. Gre za film Mati in sin, za katerega je 'Gacia mlajši' tudi napisal scenarij in ki z zgodbo o odvetnici Elizabeth, ki zaradi razvijanja svoje kariere zanemarja družino, ponuja kar tri močne ženske vloge. Elizabeth v boju za uspeh zares ne pozna zadržkov, saj zapelje svojega poročenega šefa in spi s sosedom, čigar žena je ravno noseča. Kot pove Wattsova, se s svojim likom lahko vsaj malo poistoveti, saj lahko dobro razume žensko, ki jih kariera pomeni tako zelo veliko in ki obenem še vedno ni mogla preboleti tega, da je bila posvojena. Gre za povsem psihološki moment; Naomi Watts ga opiše: "Elizabeth se noče spoprijeti z bolečino, noče se ustaviti in pogledati v svojo notranjost. Njeno delo je nekaj, kar zna nadzirati. S tem se lahko poistovetim."
Nicole žanje uspehe, Naomi pa ...
Tudi Naomi Watts namreč kot otrok ni imela priložnosti, uživati v povsem normalnem družinskem življenju. Njen oče, tonski inženir pri skupini Pink Floyd, je umrl, ko je imela Naomi komaj sedem let. Z materjo in bratom se je potem iz Anglije preselila v Avstralijo, kjer je v igralko kariero v filmu Flirting vstopala ob Nicole Kidman. In ko je Kidmanova plezala po lestvici najbolj zaželenih igralk, je Naomi Watts 'stagnirala' v Avstraliji in zato postajala tudi vedno manj prepričana, da bo kot igralka kadar koli zares dosegla velik uspeh. Ta jo je doletel, in to s kar najprimernejšim filmom. Šlo je namreč za film Ellie Parker, v katerem je odigrala prav ... mlado igralko, ki poskuša uspeti v Hollywoodu.
Zahvala Davidu Lynchu
No, Wattsova je uspela in za to je lahko hvaležna tudi kralju poetične in nadrealistične morbidnosti, Davidu Lynchu, saj jo je ravno njegov angažma za vlogo v filmu Mulholland Drive izstrelil med zvezde. Čeprav za njo ni tako dolga zvezdniška kariera kot za Nicole Kidman, pa je Wattsova v zadnjem desetletju dobila priložnost za delo z nekaterimi največjimi režiserji. Lynch namreč ni bil edini, ki je opazil nadarjenost na videz krhke plavolaske. Naomi Watts namreč po 'epizodah' s Tomom Tykwerjem, Davidom Cronenbergom in Petrom Jacksonom prav zdaj sodeluje z Woodyjem Allenom. Način dela pri za zdaj še nenaslovljenem projektu je Wattsova opisala kot eno najzanimivejših peripetij v svoji karieri. Sklenimo zato s pogledom v delo naveze Watts-Allen: "Poslal mi je scenarij in niti enkrat se sploh nisva srečala; vse do dne, ko smo začeli snemati, kar je bilo zelo nenavadno."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje