Avtor postavitve je kot izhodišče vzel primerjavo grafike in fotografije, v okviru katere je zbral dela vrste znanih slikarjev in fotografov. Med njimi so na primer Pablo Picasso, Joan Miro, Andy Warhol, Vasilij Kandinski, Marc Chagall, Helmut Newton, William Klein, Marc Riboud in Tina Modotti ter mlajša umetnika Greg Gorman in Sam Taylor Wood.
Grafike in fotografski pozitivi
Razstavljena likovna dela so tako postavljena v dialog s fotografijami, umetnine 20. in 21. stoletja pa si boste v prestolnici lahko ogledali do 11. februarja, pozneje pa bo gostovala v beograjski galeriji New Moment. V predstavitvi razstave lahko preberemo, da "likovno umetnost in fotografijo povezuje niz stičnih točk, prav skozi njihova soočenja pa se tudi vzpostavljajo razlike, ki poudarijo avtonomnost in izrazno specifičnost tako enega kot drugega medija. Določene vzporednosti so morda še najbolj očitne med fotografijo in grafiko, ki ju poleg etimološkega dispozitiva k primerjavam napeljuje tudi reproduktibilnost, možnost multipliciranja identičnih podob, ki pod določenimi pogoji obdržijo status originala. Prav tematizacija te značilnosti grafičnih listov in fotografskih pozitivov – v obeh primerih doseženih z različnim postopki – je osnovno izhodišče predstavitve".
Brez kataloga ne gre ...
Ob razstavi so pripravili tudi katalog New Moment, v katerem je mogoče najti reprodukcije razstavljenih del, uvodni esej avtorja postavitve Braneta Koviča v slovenskem, srbskem in angleškem jeziku ter biografske in druge pomembne podatke o predstavljanih razstavljavcih. Kovič je razstavo pripravil ob pomoči galeristke Barbare Čeferin in agencije ter založbe New Moment.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje