Foto:
Foto:

Eden najbolj znanih slovenskih fotografov se predstavlja z izborom fotografij, ki so nastajale v zadnjih letih v različnih deželah, kjer morajo otroci za preživetje opravljati poklice odraslih.

Otroci v kriznih središčih
Hodalič je fotografije posnel v BiH-u, Albaniji, Aganistanu, Iraku in Palestini. Irak je obiskal, tik preden so izropali Nacionalni muzej v Bagdadu, v oblegano Sarajevo je prišel tedaj, ko je že lahko sam iskal svoje zgodbe, v Afganistan pa se je odpravil, ko se mu ni bilo več treba premikati samo z vojaškim spremstvom.

Leta 1955 rojeni fotograf je snemal fotoreportaže v številnih, zlasti eksotičnih krajih sveta,
fotografije pa objavlja v mnogih uglednih časopisih in revijah.

Zgodbe, ki ne pridejo na naslovnice
Razstava Ukradeno otroštvo je bila predtem na ogled v ljubljanskem Cankarjevem domu. Takrat je fotografinja Meta Krese ob Hodaličevih fotografijah zapisala: "Fotografije Arneja Hodaliča so ponavadi očarljive in zapeljive. Avtor namreč z ubranostjo barv in s skrbno izbranimi motivi gledalca običajno ponese v skrivnostne kraje. Te fotografije pa ne laskajo in se ne dobrikajo. Ne prinašajo prijetnega kramljanja. Prikazujejo zgolj resničnost. Gre za pretresljive zgodbe, ki nikoli ne pridejo na naslovnice."

Priporočamo tudi branje Dnevnika, ki ga je pisal Arne Hodalič.