Na šestem Design Assemblyju se je predstavilo kar 70 ustvarjalcev, ki so ljubiteljem estetike postregli z novimi idejami na področju zasnove izdelka, notranjega in modnega oblikovanja, slednji je letos prevladoval, grafičnega oblikovanja ter vizualnih medijev in sodobnih umetnosti.
Avstrijski festival oblikovanja se od tekmecev razlikuje predvsem po zasnovi, ki jo vsako leto nadgrajujeta organizatorja Karin Wintscher-Zinganel in Günter Brodtrager. Koncept je preprost. Kulturno podhranjen breg Mure, ki se razprostira med graško hišo umetnosti in glavno železniško postajo, so na legalen način »zaskvotali« kreativci. Slednjim so opustošene prostore, ki so samevali v duhu časa, brezplačno za štiri dni oddali lastniki, ti pa so jih morali le očistiti in spraviti v »razstavno stanje«.
Na festivalu Design Assembly sta se predstavila tudi društvo za sodobno slovensko oblikovanje tekstila in oblačil SOTO:
Aleksandra Ilič, Alja Slemenšek, Jana Seliškar, Nataša Hrupič, Saša Gornik, Jana Mršnik in Vesna Štih
ter društvo za oblikovanje nakita Slovenija DONS: Nataša Grandovec, Tanja Zorn Grželj, Sandra Kocjančič, Petra Bole, Dalija Sega, Romi Bukovec, Huberto Široka, Srečko Molk in Olga Košica.
Na štiridnevnem festivalu, ki se je začel 14. maja z odprtjem razstave »Tour en l'air« berlinske umetnice Ursule Neugebauer, je bila tudi modna revija, parada, na kateri je sodelovalo 12 oblikovalcev, koncerti, performansi in delavnice.
Eklektika sobivanja
Surovo obdelani prostori so po besedah organizatorjev idealen prostor za razburljivo in inovativno obliko predstavitve izdelkov in njihovo prodajo. Kar sovpada tudi z ugotovitvijo, da je današnji koncept oblikovanja več kot le lepa oblika, ki pripomore k prodaji. Oblikovanje je izraz posameznikove identitete, bi lahko na kratko strnili v misli letošnjega Design Assemblyja.
Katja Štok
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje