Tako bo 13. maja, ob 99. obletnici nastanka meje med slovensko in avstrijsko Štajersko zaživela Galerija na meji oziroma Grenzgalerie, skozi katero bo obiskovalce popeljal avdiovodič.
Leto dni pred 100. obletnico meje
Meja med slovensko in avstrijsko Štajersko je leta 1919 postala ločnica med dvema jezikoma, dvema državama, dvema narodoma. In tako bo ob svoji 99. obletnici postala prizorišče unikatne sprehajalne pripovedi, so sporočili iz KUD-a Ljud.
Okviri za slike, brez slik, bodo uokvirjali poglede na vinograde in pašnike, na hiše in polja, na obmejne kamne in na nevidno mejo. Avdiovodič pa bo prvoosebna pričevanja in avtorsko glasbo združil v esejistično popotovanje v zgodovino pokrajine, ki jo je zaznamovala meja.
Sprehod z osebnimi pričevanji
Odlomki iz osebnih pričevanj se bodo prepletli z glasbo in teoretskimi razmisleki v esejistično popotovanje, ki bo na voljo v slovenščini in nemščini, so še sporočili iz mednarodnega kolektiva performerjev KUD Ljud, pri katerem so se za projekt Galerija na meji povezali s partnerji iz Slovenije in Avstrije ter Pavlovo hišo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje