Rimele velja za enega najboljših slovenskih modernistov. Njegova slikarska problematika izhaja iz premisleka in reaktualizacije visokega modernizma, so med drugim zapisali v obrazložitvi nagrade Prešernovega sklada.
Nadaljevanje projekta Iluminacije
Oto Rimele se je kmalu v svoji karieri začel ukvarjati z robnostjo slike. Z umikanjem barvne poslikave želi umetnik gledalca prisiliti k odkrivanju meje med materialnostjo slike in njeno v svetlobi spreminjajočo se pojavnostjo. Lani je v Kostanjevici na Krki predstavil razstavo Iluminacije, za katero je dobil nagrado Prešernovega sklada. Prek te razstave je v svojih delih tudi dokončno vzpostavil nove relacije med frontalnim delom slike in njenimi razširjenimi robovi, je ob omenjeni razstavi zapisala Meta Gabršek Prosenc. Na razstavi, ki bo odprta do 28. februarja, bodo na ogled olja na platnu in akvareli, ki so nastali v zadnjih petih letih, med njimi tudi nekatera dela, ki predstavljajo nadaljevanje projekta Iluminacije.
Slikar, grafični oblikovalec in scenograf
Oto Rimele se je rodil leta 1962 v Mariboru in diplomiral iz slikarstva na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani. Specialko iz slikarstva je opravil pri prof. Janezu Berniku, študijsko pa se je izpopolnjeval po Evropi in v ZDA. Ob slikarstvu se umetnik posveča še grafičnemu oblikovanju in scenografiji, napisal pa je tudi več teoretičnih besedil. Od leta 1997 je Rimele zaposlen kot docent za slikarsko in risarsko oblikovanje na Pedgoški fakulteti v Mariboru. Razstavljal je že na več kot 20 samostojnih in 25 skupinskih razstavah v Sloveniji in tujini. Poleg slikarstva se Rimele posveča tudi glasbi, saj je kot kitarist in avtor sodeloval pri različnih slovenskih glasbenih skupinah in projektih.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje