V prvem nadstropju galerije so pripravili hommage izbranim razstavnim projektom iz mednarodnega prostora. Kot je zapisala Alenka Gregorič, ki skupaj z Vukom Ćosićem kurira razstavo, so "ti projekti skozi čas iskali različne možnosti prikazovanja net.arta v institucijah umetnosti. S tem je v paradoksalno situacijo postavljena izhodiščna misel in bit te umetnosti – odmik od etabliranega institucionalnega sistema umetnosti, kar priča o nesmotrnosti prikazovanja net.arta v galerijskih prostorih."
Tudi postinternet art mlajših generacij
V drugem nadstropju pa bodo na ogled dela umetnikov mlajših generacij, izbrani po predlogu povabljenih starejših kolegov. V galeriji so izpostavili, da dela te generacije umetnikov seveda nastajajo v drugačnem spletnem okolju, kot so nastajala dela njihovih predhodnikov, zaradi česar se jih večinoma umešča v obdobje, imenovano postinternet art oziroma internet aware art.
Od nogometa prek televizije do spleta
Aktualna razstava je tretja v programskem sklopu, v katerem v galeriji odpirajo vprašanja vpliva različnih medijskih novumov na socialne in politične paradigme sodobnega sveta. Najprej so pod drobnogled vzeli nogomet, nato televizijo, kot logičen zaključek ali morda začetek novih premislekov pa zdaj odpirajo še vprašanje spleta.
Kot drugi razlog za pripravo razstave pa navajajo predstavljanje produkcije tistega umetniškega gibanja, ki v Slovenijo ni prišlo z zamudo, temveč so bili umetniki iz geografskega prostora, kateremu pripadamo, dejavni soustvarjalci njegovih ključnih premis. Prvi generaciji oziroma pionirjem net.arta pripada tudi sam Ćosić.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje