Razstavo si je na pred kratkim končani 12. mednarodni razstavi arhitekture v Benetkah, kjer je predstavljala Slovenijo, ogledalo rekordnih 35.000 obiskovalcev. Projekt All Shades of Green / Vsi odtenki zelene je nastal v produkciji MGML-ja v sodelovanju z Obalnimi galerijami Piran in s pomočjo številnih sodelavcev, ki so razumevanje mestne krajine kot neločljivega dela urbanega prostora uvrstili v galerijski prostor galerije A+A v Benetkah. Avtorji želijo razstavo, ki sta jo odprla ministrica za kulturo Majda Širca in predsednik države Danilo Türk, po izteku beneškega arhitekturnega bienala približati tudi domačemu občinstvu.
Drug prostor, enaki poudarki
Projekt raziskuje vključevanje narave v človekovo bivalno okolje in mestno krajino obravnava kot prostor igre. Skuša tudi prispevati nove pobude za razvoj urbane kulture, nove razmisleke o humanizaciji javnega urbanega prostora in postaviti Slovenijo tudi na tem področju v mednarodni kontekst.
Razstava je v Galeriji A+A v Benetkah izkoriščala posebnosti galerijskega prostora in z izkušnjami obiskovalca znotraj galerije in zunaj nje oblikovala mestni prostor. Spoznavanje z razstavljenim projektom je bilo zasnovano kot postopno odkrivanje posameznih prostorov, niš in vanje vstavljenih vsebin. Prenos razstave iz Benetk v preddverje ministrstva za kulturo na Maistrovi 10 ohranja v Benetkah uresničene vsebinske poudarke in kljub umestitvi razstave v drugačen prostor, ponovno vzpostavlja tako sosledje izkušenj kot komunikacijo med notranjim in zunanjim prostorom.
Iz hiperaktivnega programa v intimno čitalnico
Prva izkušnja razstave Vsi odtenki zelene je vstop v idejo narave, sledi pa spoznavanje strategij in elementov načrtovanja urbane krajine. Obiskovalec s svojo prisotnostjo vpliva na izbor vsebin, tudi v predstavitvi faze realizacije projektov, kjer se lahko vključi v delovanje treh ureditev prostora. Predstavnosti so spet le izbrane: monumentalni fotografiji sledijo računalniško generirana ilustracija in niz gibljivih slik.
Obiskovalec nato iz hiperaktivnega programa prestopi v intimno čitalnico – nišo izbranih zvokov iz javnega vsakdana. V zadnji niši se razstava se izteče z združitvijo izkušnje z idejo. Namen postavitve in interaktivnosti je predstaviti in udejaniti načelo, da v mestni krajini v kontekstu urbane strukture človek s svojim vedenjem potrjuje kakovost okolja.
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje