Med njimi je tudi Miha Vipotnik, ki se je v svojem novem interdisciplinarnem projektu Žovneški iz dežele, ki je ni namenil obiskovalce popeljati prav skozi zgodbo najbolj znane in najpomembnejše plemiške rodbine s posestjo na območju današnje Slovenije. Obiskovalce z grofi, ki so izumrli leta 1456 v Beogradu, seznanja s pomočjo scenskih elementov, zvoka in videoprojekcij, ki so na ogled v Galeriji sodobne umetnosti v Celju.
Od spletk do državotvorne moči
Skrivnostno, pa vendar ironično in nepredvidljivo podobe predstavljajo skorajda mitološka sorazmerja žovneških dam in gospodov, častihlepnih namigovanj in spletk Hermana II. ter bogatih ljudi, nejasnih in negotovih identitet, ki so nekoč pomenili politično, gospodarsko, predvsem pa državotvorno moč, danes pa se ohranja le njihov mit, so razstavo opisali v galeriji, ki ponuja vstopnico za izlet v preteklost.
Glasbeno potovanje z Borom Turelom
Na njem obiskovalce spremlja glasba, ki jo je za multimedijski projekt prispeval Bor Turel. Skupaj z Vipotnikom obiskovalce vodi "skozi koridor zvočnih slojev do digitalnega slikovnega niza in mape velike severnobalkanske in srednjeevropske dinastije s središčem v Celju" - ki bo v svoji sredi grofe pozdravila še več kot pol tisočletja po izumrtju, ko so po krajši vojni njihovo posest prevzeli Habsburžani.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje