V galeriji Kaapelitehdas v Helsinkih na Finskem je finska ministrica Elisabeth Rehn odprla intermedijsko razstavo Memory - Central Europe, v okviru katere fotografi šestih evropskih držav predstavljajo lastne vizije svojih domovin. Za skupno izhodišče so si umetniki iz Avstrije, Češke, Madžarske, Poljske, Slovaške in Slovenije postavili vprašanje: Katere so značilnosti mojega mesta, ljudi, dežele, ki nas opredeljujejo, ki nas združujejo in na podlagi katerih se razlikujemo? S fotografijo raziskujejo, katere podrobnosti, napisi, znaki in simboli vsakdanje realnosti najbolj zaznamujejo določeno nacionalno identiteto.
Na spletu, v galerijah in knjižni obliki
Slovenski projekt Memory medijskega umetnika in grafičnega oblikovalca Martina Briclja je v prvi vrsti interaktivna galerijska postavitev, ki jo spremljata igra na spletu in katalog k razstavi, ki je oblikovan kot istoimenska priljubljena namizna igra.
Bricelj je različne različice projekta predstavil na številnih gostovanjih v Beogradu, Barceloni, Chicagu, Helsinkih, Luksemburgu, Ljubljani, Londonu, Pragi, v Stockholmu in drugod. Na festivalu Europrix Top Talent Award je zanj prejel tudi prvo nagrado v kategoriji večmedijskih projektov.
Prvi izvedbi spomina, ki je predstavljala Bricljevo fotografijo, sta sledili še izvedbi z motivi iz zgodovine slovenskega grafičnega in industrijskega oblikovanja.
Razstava, ki je nastala v produkciji Codeepa ter pod pokroviteljstvom ministrstva za zunanje zadeve RS-a, zunanjih ministrstev drugih držav članic, Platform Culture Central Europe in veleposlaništev sodelujočih držav na Finskem, bo v Helsinkih gostovala do 19. novembra.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje