Razstava z naslovom Camera Obscura/Avtoportret je del pedagoškega procesa, ki predstavlja spoznavanje osnov fotografske tehnike in avtorsko osebnoizpovedno vsebino.
Soočenje s samopodobo je eden prvih korakov na poti, da študenti postanejo ustvarjalci. Skozi tehniko camere obscure spoznavajo načela svetlobe in sence, metode delovanja fotografskih podob in navsezadnje časovne komponente kot enega izmed pomembnejših dejavnikov fotografskih podob.
Fotografije nastale s pomočjo doma izdelanih aparatov
Kot so sporočili iz galerije Photon, predstavlja camera obscura tehnično enake možnosti za nastanek podobe, ne glede na predhodno znanje fotografije, odpira številna vprašanja o fotografiji kot mediju, ki v današnjem svetu predstavlja enega izmed osnovnih komunikacijskih medijev in postaja jezik prihodnosti, kjer besede postanejo breme in podoba prevzame vlogo besed.
Fotografije so nastale s pomočjo aparatov, ki so jih študenti izdelali sami iz enostavnih pripomočkov, kot so pločevinke ali škatle za čevlje. To kaže, da je proces nastanka fotografije enostaven, hkrati pa pomeni velik izziv.
Slike na ogled do 10. julija
Do 10. julija bodo tako v galeriji na Poljanski 1 na ogled fotografije Ane Bekš, Ajde Bevc, Petre Bukovinski, Gašperja Butine, Mateja Colje, Boštjana Čampeta, Mihe Čudna, Uroša De Glerie, Urše De Reya, Lili Djordjević, Taddee Druscovitch, Brine Fekonja, Vesne Gabaj, Jerce Jakopin, Jerneja Kejžarja, Dane Kodermac, Gaje Kodrič, Aljaža Koširja, Maše Majce, Tjaše Malalan, Janžeja Marinča, Anje Mejač, Mance Mencin, Eve Mlinar, Luke Purgarja, Žige Radšela, Sanje Ristovtske, Ajde Schmidt, Mihe Štiha, Vilme Šušteršič, Mihaela Tomšiča, Jana Viranta in Katje Žerko. Mentor študentov je bil Peter Koštrun.
B. K.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje