Zvočna instalacija, ki je doživela odprtje ob Grajski cisterni na Ljubljanskem gradu, nagovarja "sanjače pod odprtim nebom" in tiste, "ki želijo pokukati v globine, tja, kjer so doma gibljivi zvoki in slike v gibu, potopljene v svetlobo, v prostor, ki je istočasno notranjost umetniškega dela".
Dejavno udeleženo občinstvo
V projektu Pandorine statve je objekt-slika zamišljen kot objekt, ki šele s pomočjo gledalčeve recepcije dobiva in spreminja svoje funkcije ter vloge. Nameščene v globino vodnjaka in šele s pomočjo svetlobe, zvoka in občinstva zaživijo avtonomno ter vselej drugačno življenje. Objekt-slika je postavljen v globinah danega prostora - vodnjaka - in v njem svobodno lebdi. V stanju mirovanja ima tak predmet lastno ravnotežje in samostojnost. Cisterna, vodnjak predstavlja prostor tišine, gledalec pa je tisti, ki sproži zvok in s tem posledično gibanje objekta-slike.
S premikanjem prozornih nitk se sproži dvosmerna dinamika, ki se odraža v vseh segmentih vizualne kompozicije. Dejavna udeležba občinstva bo posredno vplivala na učinek vizualne dinamike. Gib predstavlja sprožilni moment za zvok. Transformacija tega objekta-slike vpliva na zvočno dinamiko, svetloba pa na obe omenjeni dinamiki. Projekt je nastal v produkciji Hanna's ateljeja sonoričnih umetnosti, v sodelovanju s Festivalom Ljubljana in ob podpori mestne občine Ljubljana, ministrstva za kulturo in Medisa.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje