V mariborski Fotogaleriji Stolp bodo ob 19.00 odprli razstavo Viva la revolution fotografa Gregorja Hariha. Razstava bo spomnila na leto 1959, čas kubanske revolucije in zmage revolucionarjev Fidela in Raula Castra, Camila Cinfuegosa in Cheja Guevare.
Čustva, izrisana na obrazih
Avtor razstave se je za nastanek fotografij podal na ulico in prikazal ljudi v njihovem naravnem okolju. Vdrl je v njihovo zasebnost, v njihova razmišljanja in dejanja, so zapisali v mariborski galeriji. "Portreti so subtilni, a hkrati ekspresionistični. Portretirancev fotografski aparat ne zmoti, zato mi dajejo edinstveno priložnost zajetja dejanskih čustev in razmišljanj," je o razstavi zapisal Harih, ki se ni osredotočal zgolj na eno etnično skupino, zgolj na določeno starostno skupino, ampak je motiv postal vsak, ki je nanj naredil vtis.
Neskončen spored "fotogeničnih" prizorov
Harih je še dodal, da raznolika dežela, kot je Kuba, fotografu po eni strani nudi nešteto motivov, po drugi pa mu nastavlja past, saj le s težavo lahko zajame celoten spekter ljudi. Da bi se izognil pasti, je potrebna zahtevna študija, ki da fotografu občutek za določeno etnično, starostno in drugo skupino. Razstava Viva la revolution se po njegovem mnenju trudi, da bi bila dovolj reprezentativna.
25-letni Mariborčan Gregor Harih je fotograf samouk. Začel je s fotografijo narave in se je specializiral na pokrajinsko fotografijo. Skozi čas pa ga je vedno bolj zanimal človek. Tako je kmalu začel tudi s portretno, modno in eksperimentalno fotografijo, posebno pa ga zanima ulična fotografija. Trenutno deluje kot umetniški fotograf, na svoji poti pa se je srečal tudi s komercialno fotografijo ter objavljal v številnih publikacijah.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje