Zaradi krize so muzej Essl Klosterneuburg pri Dunaju preoblikovali v neprofitno zasebno ustanovo, povsem ločeno od poslovnih dejavnosti njenih lastnikov. Priznajo, da so nekoliko varčevali pri nakupih, vendar pa program ostaja zelo dober. Glede na položaj, v katerem je trenutno veriga BauMax v vzhodni Evropi, je po besedah zbirateljice Agnes Essl treba varčevati. "Trenutno ne kupujemo. Toda to še ne pomeni, da ne bo razstav. 7.000 del je trdna baza," je pojasnila v intervjuju za časnik Die Presse.
Spodbujanje mladih umetnikov zunaj Avstrije
Muzej Essl je že nekaj let tudi pomemben podpornik mladih umetnikov. Leta 2005 so prvič podelili istoimensko nagrado, namenjeno študentom likovnih akademij in preostalih šol za umetnost iz srednje in jugovzhodne Evrope. Z njo želijo mladim, še neuveljavljenim umetnikom omogočiti, da svoja dela predstavijo mednarodni muzejski javnosti, obenem pa spodbuditi sodobne umetnosti zunaj Avstrije.
Nagrada, ki jo podeljujejo v Sloveniji, na Hrvaškem, Slovaškem, Češkem in Madžarskem, je predvsem spodbuda, ki nagrajencu prinese približno 4.000 evrov in predstavitev v omenjenem muzeju. Pri podelitvi nagrad Essl v Sloveniji že od samega začetka sodeluje Moderna galerija, ki se ji zdi pomembna vzpodbuda mladim ustvarjalcem.
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje