Te se v sodobnem času velikokrat povezujejo z uporabo sodobnih tehnologij, kar širi kreativno področje uporabe in prinaša izvirne rešitve tudi za današnji, pretežno digitalni čas, so zapisali ob mednarodni skupinski razstavi Back to Black. "V vsebinskem smislu gre za raziskavo, s katero želimo predstaviti različne pristope sodobnih avtorjev k mediju, ki so mu pred časom napovedovali izumrtje."
Kot so poudarili, se je v zadnjih letih zgodil neverjeten preobrat, saj je začela priljubljenost analogne in črno-bele fotografije znova oživljati. Analogna fotografija, ki je obveljala za zastarelo, doživlja renesanso, zlasti med mladimi. Široko in obnovljeno zanimanje je mogoče opaziti predvsem na družbenih omrežjih, kjer so se v zadnjih nekaj letih vzpostavile velike skupnosti z več milijoni sledilcev.
V kombinaciji najnovejših tehnologij in najstarejših fotografskih tehnik
Tudi na področju avtorske fotografije, kjer je v zadnjih dveh desetletjih sicer že prevladovala praksa hibridne fotografije, je ta trend dobro zaznaven, zlasti med mladimi fotografskimi umetniki. Ti danes uporabljajo vse tehnologije in e-orodja, ki so na voljo, dela nastajajo v kombinaciji najnovejših tehnologij in najstarejših fotografskih tehnik.
Delček te bogate prakse, ki se oplaja in na novo osmišlja s fotografsko zgodovino, je mogoče videti tudi na tej razstavi. Na razstavi sodelujejo Balazs Deim, Alessandra D'intino, Jošt Dolinšek, Lena Feitl, Eli Joteva, Reiner Riedler, Peter Koštrun, Roberto Kusterle, Borut Peterlin, Eva Petrič in Herman Pivk.
Razstava bo odprta do 27. maja.