Predsedniku vlade Miru Cerarju so v torek ponovno poslali dopis, v katerem poudarjajo, da se pristojni na njihove pobude, pozive in prošnje preprosto ne odzivajo.
Romski informativni center, ki vključuje tudi knjižnico, predstavlja z izdajanjem raznih publikacij in s samostojnim radijskim celodnevnim programom primer dobre prakse, pa naj si gre za informacijsko dejavnost kot za negovanje romskega jezika, kulture, vsekakor pa vez med pripadniki romske skupnosti in večinskega prebivalstva.
Vsak dan poskrbijo za šest ur neposrednega oddajanja. Leta 2008 so pridobili lastno radijsko frekvenco, zaposlovali so osem ljudi, zdaj pa ti odhajajo, stiska načenja tudi radijski program. "Nas je enkrat manj, štirje honorarci so tukaj, krčimo program, kar vpliva kakovost, vendar ne gre drugače," pravi urednica radia Monika Sandreli.
Država financira italijansko manjšino na Hrvaškem
Ker so pridobili zgolj polovico od lanskih 120 tisoč evrov, jim bo čez dva meseca zmanjkalo denarja za radio, različni razpisi pa ne vsebujejo tudi radijske dejavnosti, zato jih kljub prijavam ne morejo pričakovati, pravi prvi mož Zveze Romov Slovenije Jožek Horvat Muc in dodaja, da očitno ne gre zgolj za pomanjkanje državnih sredstev.
"Brez kakršne pravne osnove država financira delovanje časopisa madžarske skupnosti Nepujsag. Na drugi strani se s sklepom vlade iz leta 2012 financira tudi dejavnosti italijanske manjšine na Hrvaškem," opozarja Muc. Češ da opravlja dejavnost tudi za italijansko skupnost v Sloveniji. Na leto tako dobijo okoli 350 tisoč evrov, kar je skoraj trikrat toliko, kot bi potrebovali za nemoteno delovanje Romica.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje