Jabolko spora ostajajo omrežnine in upravljavec novozgrajenega vodovodnega omrežja B. Na zadnjem sestanku se je deseterica občin sicer poenotila, a občina Beltinci še vedno ni pripravljena podpisati skupnega elaborata o upravljanju vodovoda. Tudi tokrat pa se je razprava, čeprav sprva strpna, končala s predčasnim odhodom župana občine Beltinci.
To je pomenilo, da tudi današnja seja ni prinesla koraka naprej. Obupala je tudi županja občine Grad, ki je v imenu 12 občin nosilka projekta - jutri bo na seji občinskega sveta predlagala, da od tega odstopijo. "Ves čas sem verjela v dobro voljo in solidarnost vseh vpletenih, a se je na koncu izkazalo, da ne bo tako," je razočarana dejala županja občine Grad Cvetka Ficko.
Poseg države neizogiben?
Očitki letijo tudi proti mestni občini Murska Sobota, ki se projektu ne pridružuje, ker meni, da je cena omrežnine predvsem za gospodarstvo previsoka. "Mestna občina Murska Sobota bi nas kot regijski center morala združevati in ne razdruževati," je med drugim dejal župan občine Puconci Ludvik Novak.
Medtem ko se Prekmurci prepirajo, pa z ministrstva za okolje prihajajo vse resnejša opozorila, da so vsi razumni roki za dogovor zamujeni. Zato verjetno ni daleč dan, ko se bo v prekmursko vodovodno godljo odločneje vmešala država.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje